Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hapae Erhan
ZELENSKY’i VURMAK
03 Mart 2022 Perşembe Saat 21:07

AB Parlamentosunda ayakta alkışlanan başka bir lider olmuş mudur acaba? Üstelik haki bir asker fanilesi ile barka vizyon konuşması sonrası.


‘Hazırlıklı bir konuşma yapmıyorum, kâğıttan okumuyorum bunları, bu gün Ukrayna’da kâğıdın kalemin hiçbir değeri kalmadı, dedi. Avrupa değerleri için ölüyoruz.’


Avrupa birliğine tam üye olmak için imza verdi bu gün. Alınma ihtimali var mı? Kuvvetle muhtemel. Zira Putin’i kızdırmayalım çekincesinin hiçbir önemi kalmadı.


O zaten hep kızgın.


Rus halkını perişan etme pahasına 650 milyar dolar biriktirmiş, onun yarısını da batı fonlarında tutuyor. O paralara yaptırım geldi. O da tuttu nükleer silahları hazır edin talimatı verdi orduya. Ben yanacağım ama dünyayı da yakar öyle giderim diyor.


Böyle bir adama hak verenler var. Hatta siyasi satranç dehası diyenler. Yapmayın.


Peki, Rus halkı ne olacak? Diğer halklar?


Umurunda değil.


Alman halkını yakıp kavuran ve sonra intihar eden o adamdan ne farkı var? Elinde nükleer olsaydı 1945 te O da zerre tereddüt etmezdi herhalde KAVGAM’ı bitirmek için.


1.Çeçen savaşında (hiçbir zaman doğrulanmamış) 14.000 Rus askerinin öldüğü söylenir. Rus resmi makamları 5732 kişi diyor. Savaşa gitmiş çocuklarının peşine Çeçenya’ya giden asker annelerinin, eski Rus otobüslerindeki hüzünlü yolculuğu hepimizin hatıralarındadır. Yeltsin’e diklenmeleri çok yiğitçe gelmişti bana.


Birinci savaş yumuşaktı yine de, Yeltsin zamanıydı. 2. Savaş Putin’e kaldı. Ne olduğunu biliyoruz az biraz. Kadirov oldu.


94 yılı Aralığın başıydı. Maykop’taydım. İnal Çetav’la birlikte Rusça bir dilekçe yazdırmak için Berzeg’in çalışanlarından bir Rus kadına gitmiştik, akşamüstüydü. Kadıncağız ikinci sayfaya geldiğinde gözyaşlarına boğuldu, yazamaz hale geldi. Anlayamadık. Kocası, ertesi sabah Maykop garnizonundan Çeçenya’ya gidecek olan birliklerde düşük derece bir subaymış meğer. Dönüp dönmeyeceği belli olmayan. Ne diyeceğimizi bilemedik. İşgalcinin karısına üzülmek dışında bir şey gelmedi elimizden.


Kadirov şimdi Ukrayna’ya askeri birlikler gönderiyor. YouTube de gördüm. Yol boyu çok neşeliler.


Batı ayrımcıymış, Ukrayna’dan kaçanları kucaklıyor, Suriyelileri itekliyormuş. Evet, öyle.


Bu Putin’i haklımı çıkarıyor?


Ukrayna, Ukrayna olalı beri böyle içten bir lider görmedi herhalde. Komedyen olmak, Putin olmaktan daha zordur. Bütün dünya ile muhteşem bir diyalog kurdu, her an öldürülme riskine rağmen kim imrenmez ona. Bizimkilerden de imrenenler vardır muhtemel.


Yok mudur?


Putin, Komedyene oyuncak oldu.


Karısı ayrılmak istememiş Ukrayna’dan. Öleceksek beraber ölelim.


Zelensky’i vurmak epey bir zordur bundan böyle.


CARI


Bu yazı toplam 3860 defa okundu.

Murat Yıldırım

Gerçekler böyle..

08 Mart 2022 Salı Saat 14:15
Xekurıs

Amerika ve Rusya soykırım konusunda yarışırlar Hapae.

08 Mart 2022 Salı Saat 00:48
Muhammed Halbad

Asıl sorun ABD ve NATO Rusya'yı kuşatırsa dünyanın halı ne olur.
ZELENSKİ AP da ayakta alkışlanmış mış,tabiki alkışlayacaklar,hatta onu medya aracılığıyla allayıp pullayacaklar çünkü onların kuklası ve mayın eşşekleri.
Ukrayna'nın bundan sonraki meselesi Rusya değil,gönüllü diye topladığı Avrupa ve Ortadoğu'da ne kadar Nazi özentisi faşist ve Dinci teröristlerdir.

07 Mart 2022 Pazartesi Saat 09:55
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net