Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HER ÖLÜM HABERİYLE, BİR KEZ DAHA ÖLÜYORUZ!
05 Şubat 2011 Cumartesi Saat 18:55

Yıllar önce yurtseverler sindirilir ve bugün tüm bünyemizi saran bu alçaklığın tohumları atılırken bir çok gerçeğe gözlerimizi kapamıştık. “Anavatanımızı kötü göstermeyin, burada herşey güllük gülistanlık”, “iktidar kavgasının kuklaları olmuşlar” edebiyatı yaptık. Şimdiyse kulaklarımızı kapamak, duymak istemiyoruz.

Halbuki Kuzey Kafkasya yeniden şekillendirilmek isteniyor, Çerkessiz-Çerkesyasız bir Kuzey Kafkasya planlanıyor. Ve Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi oluşturulurken sanki hareket alanı ve yeni sınırları da çizilmiş olan terör bunun bir aracı olmuş durumda.

Şimdilerde, işsizlik sorunların nedeniymiş gibi gösterilerek Kuzey Kafkasya’ya yeni yatırımlardan, dağlarımıza kayak merkezlerinin yapılmasından, nüfus hareketleriyle demografik yapımızın bir kez daha değiştirilmesinden, bütün cumhuriyetlerimizde “Yaşlılar Konseyi”nin örgütlenmesinden ve “köy koruculuğu” sisteminin getirilmesinden söz ediliyor. Ama bunlar sorunlara çözüm olmayağı gibi, toplumsal dokumuzu bir daha onarılamayacak kadar bozmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Kafalarımızı kuma gömmemeliyiz. Sorunların kaynağı ve nedeni işsizlik vs değil; politiktir. Halkımızın adalete, özgürlüğe, demokrasiye olan açlığının giderilmemiş; tam tersine “devlet başkanı”nı bile seçme ve kendi kendini yönetme hakkı elinden alınarak aşağılanmış, yolsuzlukların ayyuka çıkmış ve tüm bunlara karşı yurtsever bir tepkinin örgütlenememiş, örgütlenmesine izin verilmemiş olmasıdır.   

Terör ile birlikte tüm insan hakları ihlallerine, baskılara ve yolsuzluklara da tepki göstermeli, ulusal birliğimizi ve geleceğimizi inşa etmek demek olan Yurtsever Çerkesya hareketini yükseltmeliyiz. Sorunların çözümü ulusal mücadelenin sahiplenilmesinden geçecektir.

 

Çerkesya Yurtseverleri


Bu haber toplam 2475 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net