Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADIGE CUMHURİYETİ BAŞKANI SAYIN THAKUŞİNE ASLAN’a,
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 23:14
Üzüldük ve artık Cumhuriyetimizin geleceğinden gerçekten büyük kaygı duyuyoruz.
Rusya Federasyonu kurucu devletlerinden biri olarak Adıge Cumhuriyeti, yalnız bu Cumhuriyette yaşayan değil; dünyadaki bütün Çerkeslerin kazanımı, gururu ve umududur.
Bu devletin başı, yani devlet başkanı  olarak sizin anavatan ve diasporadaki Çerkesleri temsil ettiğinize; devletimizi ve kazanımlarımızı  korumakla, geliştirmekle yükümlü olduğunuza inanıyoruz.
Bunun için yemin ettiniz!
Cumhuriyetimizin başı olarak‚“Devlet Başkanı“ sıfatı anayasal hakkımız ve Devlet Başkanlığı da size emaneten verilmiş bir görevdir. Sizden beklentimiz halkımızın haklarını ve kazanımlarını korumanız, sorumluluklarınızı yerine getirmenizdir.
Bizler Adıge Cumhuriyeti Parlamentosu’nun almış olduğu bu kararı  protesto ediyor, bunun Cumhuriyetimizin ve halkımızın varlığına yönelik bir saldırı olduğuna inanıyor, Devlet Başkanımız olarak Siz’den, bölgedeki barış ve huzur ortamını bozacak bu kararı geri almanızı bekliyoruz.
Çerkesya Yurtseverleri
20 Nisan 2011

______________________________________________________________________

Мы огорчены и нам тревожно за будущее нашей  Республики.

Адыгейская  Республика, одна из государств основателей Российской Федерации, является гордостью, надеждой и достижением всех Черкесов во всем мире, а не только проживающих там.

Мы верим  в то, что Вы, являясь главным в этой государстве, то есть  президентом этого государства, представляете Черкесов находящихся на родине и в диаспоре; в то, что вы обязаны защищать и приумножать наше государство и достижения.

Вы давали клятву для этого!

Статус «Президента  Республики» является нашим конституционным правом, и Президентство является доверенной вам должностью. Мы же ожидаем от вас то что вы будете защищать и приумножать права и достижения нашего народа, исполнять свои обязанности.

Мы протестуем против решения Парламента Адыгейской Республики, считаем, что это является нападением на нашу Республику и на достояние нашего народа, ожидаем от Вас, Президента нашей Республики, что вы отмените это решение способное нарушить спокойствие и мир в регионе.

 

Патриоты  Черкессии

20 Апреля 2011


Bu haber toplam 2864 defa okundu.


ibrahim başkan

günaydın?yakın geçmişte(20-25-yıl=)sovyetlerin dağılma sonrası oluşan devletlerdeki(kazakistan-özbekistan-b-rusya-ukrayna-gürcistan-azarbeycan)oluşumlarının kopyası.isim veya payelerin üstünü biraz kazıyın alttakilerin kimlerden oluştuğunu görürsünüz.ulus olma süreci öyle basit değildir.

29 Nisan 2011 Cuma Saat 07:21
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net