Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 MAYIS DÜNYA EMEKÇİLERİ GÜNÜ ve BİZ!
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 23:18

Dünya Öğretmenler Günü, Dünya Kadınlar Günü, Dünya Emekçileri Günü  ... gibi günlerde toplumsal grupların hiç  olmazsa senede birgün çeşitli etkinliklerle kendi aralarında dayanışma göstermeleri ve isteklerini veya özlemlerini dünyaya duyurmaları hem güzel hem de demokrasinin gereğidir.  

Dünya, üzerinde yaşayanların kendilerini özgürce ifade edebilmeleri ve bunun önündeki engellerin kaldırılması ile daha güzel ve daha yaşanılır olacaktır. 

Çerkes halkı haksızlığa uğramış, ezilen bir halktır ve aynı durumda olan herkesle dayanışma içerisinde olmalı; böylesi günlerde düzenlenecek demokratik etkinliklere katılmalıdır. Ama bizim sorunumuzun “ulusal sorun” olduğunu unutmadan! 

Bizler Çerkesya Yurtseverleri olarak Çerkes Ulusunu bölecek, birbirine düşürecek, anavatanında uluslaşma perspektifini karartacak veya halkımızın değer (-ön) yargılarına çarpacak bir içeriğe veya etkinliğe hareket olarak destek vermeyeceğiz, ama ulusumuzun bütün mesleki-toplumsal gruplarının ve örgütlenmelerinin düşüncelerini veya taleplerini özgürce dile getirme haklarının olduğuna inanıyoruz.  

Bu çerçevede, başta Çerkes olmak üzere tüm dünya emekçilerinin “1 Mayıs Dünya Emekçi Günü”nü  kutlar, etkinliklere katılacak insanlarımıza ve kurumlarımıza başarılar dileriz. 

Çerkesya Yurtseverleri 
Bu haber toplam 2458 defa okundu.


Sevcen Burhan

Değerli kardeşim xeuk dim, 1Mayıs a katılmanın içinde bulunduğumuz zaman gereği artık bir riski yoktur. Yazıda da yazılmış zaten. Bu kadar fevri olmaya gerek yok. Çerkesleri cam fanusa koyup diğer herkesten de ayıramayız, luzumda etmez. 1mayıs kutlamaları artık her renge açıktır bunu bilmekte fayda var.
Allaha emanet olunuz.

01 Mayıs 2011 Pazar Saat 15:03
xeuk dim-ijıme lhapki diijkım

çerkesleri bu gibi militer gruplanmaların içine sokanların hepsini ayrı ayrı kınıyorum.. çerkesleri ülkücü yaptınız, çerkesleri komünist yaptınız solcu yaptınız.. bi de çerkesleri çerkes yapmaya çalışın bakalım.. bu tür saçmalıklarla beyin dolandırıcılığı yapmanın alamı yok.. çerkesler xabze den beslenir.. 1 mayıs denen saçmalıklarla uğraşacak vaktimiz yok... saygılar...

29 Nisan 2011 Cuma Saat 14:26
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net