Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇERKESYA YURTSEVERLERİ’NDEN ÇERKES KAMUOYUNA...
13 Mayıs 2011 Cuma Saat 02:24

      Bugün, Çerkesya Yurtseverleri olarak RF Devlet Başkanı  Medevedev’e ve RF Devlet Duma’sına Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nü  tanımaları için resmi başvurumuzu yapmış ve Çerkes halkının varlığını  garanti edebilmesi için alınması gereken acil önlemlerle ilgili taleplerimizi iletmiş olmanın, yani verdiğimiz bir sözü tutmuş olmanın gururunu yaşıyoruz.

      Siyaset sahnesinde henüz yeniyiz, birçok eksiğimiz var, hata da yapıyoruz; ama söz verdik: Dünya halklarına esin kaynağı olan bir özgürlük ve bağımsızlık savaşı veren atalarımızın kahramanlıklarını ve fedakarlıklarını örnek alacak, onlara layık olmaya çalışacağız. 

      Bugün dünya hala Çerkeslere saygı  duyuyor ve bizler gururla “ben Çerkesim”  diyebiliyorsak; başkaları, “ben de Çerkesim” diyebilmek için bizimle yarışıyorsa; bunu özgürlük aşığı atalarımızın cesaretlerine, fedakarlıklarına ve kahramanlıklarına borçluyuz. 

      Çerkesya Yurtseverleri olarak 150 yıl önce yaratılan ve o günden bugüne üzerine fazla birşey katamadığımız bu onurlu mirası ve yakılan özgürlük meşalesini devralmak; atalarımıza “fedakarlıklarınız boşa gitmedi, artık rahat uyuyabilirsiniz” diyebilmek ve yokolurken hala geçmişi ile övünen, miras yiyen değil; bugünü, yaptıkları ve geleceğe bıraktıkları ile anılan bir halk olmak istiyoruz. 

      Kararlıyız! Yılgınlık, korkaklık ve teslimiyet çemberini kıracak; ama başkalarının amaçlarına hizmet etmemiz için üretilen ve bizlere yaldızlı  ambalajlar içerisinde sunulan “proje”leri de asla kabul etmeyeceğiz.  

      Bizler Çerkesiz, Adıgeyiz! Kendi yolumuzda yürüyeceğiz. Ve bizi artık kimse kandıramayacak, kendi çıkarları için kullanamayacak veya başkalarının oyuncağı yapamayacak!  

       Atalarımıza layık olacak, verdiğimiz sözleri tutup Çerkes ulusal mücadelesini örgütleyecek ve bir gün mutlaka ama mutlaka Çerkesya’da uluslaşacağız. 

      Çerkes halkını, kardeşlerimizi ve dostlarımızı ulusal mücadelemize ve yurtsever harekete sahip çıkmaya; bütün olanaklarını zorlayarak 21 Mayıs’ta saat 15:00’de Taksim’e gelmeye ve bizlerle birlikte  “Ben de Çerkes Soykırımının ve Sürgünü’nün tanınmasını, Çerkesya’nın yeniden kurulmasını istiyorum” diye haykırmaya çağırıyoruz. 

      Yaşasın  Çerkes Kalma Mücadelemiz!

      Yaşasın  Çerkesya! 

      Çerkesya Yurtseverleri


Bu haber toplam 3507 defa okundu.


Huaj Eren Öz

Çerkesyayı öncelik edinmiş birisi olarak yurtseverlerle beraber 21 mayıs cumartesi günü saat 15 de taksimde sonrada Beşiktaş'da olacağım.
Çerkesyaya selamlar.

16 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 14:50
Kemal Cecıko

İnanılmaz bir adım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sanıyorum diğer ülkelerede ve özellikle Türkiye Çerkes Soykırımını tanıma başvurusu yapılacaktır. Ayrıca değişik dillerde yeterli bir dosya hazırlanıyordur umarım. Sağolun varolun.

13 Mayıs 2011 Cuma Saat 20:51
Orhan Gencalan

Tesekkürler. 21 Mayıs'ta sizinleyim.

13 Mayıs 2011 Cuma Saat 18:25
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net