Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“ÇERKES SORUNU”NU DÜNYAYA TAŞIMAYA VE ÇÖZÜLÜNCEYE KADAR TAKİPÇİSİ OLMAYA KARARLIYIZ!
19 Mayıs 2011 Perşembe Saat 19:34

Bildiğiniz gibi 12 Mayıs 2011 günü Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’na ve Devlet Dumasına Rusya İmparatorluğunun 19. Yüzyılda Çerkes Halkı’na karşı Soykırım ve Sürgün suçunu işlediğini kabul etmesini ve Çerkeslerin gelecek korkusu olmaksızın yaşayabilmeleri için acilen alınması gereken önlemleri içeren taleplerimizi  ilettik.

“Önümüzdeki günlerde başka devletlere ve Çerkes Sorunu’nu görüşmelerinde yararı ve çözüme katkıları olacağını düşündüğümüz kuruluşlara da başvurularımızı yapacağız” demiştik. Bugün, “Çerkes Sorunu”nu tartışmaya açan ülkelerden biri olan Gürcistan’a da “Çerkes Soykırım ve Sürgünü”nü tanıması için resmi başvurumuzu yaptık. Hedefimiz, adım adım bütün dünyanın Çerkes Sorunu ile tanışması ve buna bir çözüm bulunması için adımların atılması. 

Elbette sorunlarımızın birden bire çözüleceği hayalini kurmuyoruz. Ama Çerkes sorununun demokratik-meşru bir çizgide çözülmesi için bu adımları atmak ve artık bir yerden başlamak gerekiyordu.  

Bundan sonra, taleplerimizi içeren bu başvuruları  yaygınlaştırmakla birlikte hukuki altyapının hazırlanması  ve sorunu daha profesyonelce ele alacak organların yaratılması için de çabalarımızı yoğunlaştıracağız. 

Ama yine bunun kadar önemli olan bir diğer konu da Çerkes Halkının bu mücadeleyi sahiplenmesi, yani mücadelemizin kitleselleşmesi olacaktır. Bu nedenle, halkımızı ve mücadelemizin haklılığına inanan herkesi Çerkes Sorunu’nu ve taleplerimizi dünyaya taşımaya çalışan Yurtseverleri sahiplenmeye çağırıyoruz.  

21 Mayıs’ta, saat 15:00’da Taksim’de, “ben de Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nün tanınmasını istiyorum” diye haykırmalı ve RF’na, yakında binlerce imzalı başvurular da yapılacak mesajını vermeliyiz 

Yurtseverleri sahiplenmek, Çerkes Halkı’nın geleceğini sahiplenmektir. 

Yaşasın  Çerkes Kalma Mücadelemiz! 

Yaşasın  Çerkesya! 
 

Çerkesya Yurtseverleri


Bu haber toplam 2595 defa okundu.


BALKAR SELÇUK

Sn KAFFED!

Başkanınız olan Cihan Candemir DUMA'da yaptığı konuşmada Çerkeslerin başına gelen olayların büyük bir trajedi olduğunu dile getirmiştir.
Bizce Çerkeslerin başına gelenler büyük bir trajedi değildir. Çerkeslerin başına gelen Sosyıkırım ve sürgündür.
Çerkeslerin başına gelen trajedi ise Türkiye'deki milyonlarca Çerkesin içinden Cihan Candemir gibi bir başkanın çıkmasıdır.
Sn KAFFED gerçek trajedi sensin.
Sn KAFFED DUMA'DA SOSYKIRIMA SOYKIRIM DİYEMEDİN. VE SANA OLAN ÖFKEMİZİ BİR KAT DAHA ARTTIRDIN....
BU ÖFKE BİZE GÜÇ VERİYIOR...

20 Mayıs 2011 Cuma Saat 15:31
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net