Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖNÜMÜZ VE YOLUMUZ ÇERKESYADIR !
07 Aralık 2013 Cumartesi Saat 00:20

Çerkes Kamuoyu'na;

Dört sene önce Cherkessia.net sitesini açarak Çerkesya aktivizminin köşe taşlarından birini hayata geçirdik. Çünkü şimdiye kadar sürekli kimliğinden uzaklaştırılmaya çalışılmış Çerkes halkı ve yıllarca yabancı ideolojilerle uyuşturulmuş bir elitimiz vardı. Önce elit sarsılmalı ve hatalarıyla yüzleştirilmeliydi. Buna paralel olarak da hareketin sokaklara taşınarak, görünür olması ve tabana doğrudan mesaj verilmesi gerekiyordu. Bütün bunları gerçekleştirebilmek için elimizden gelen çabayı esirgemedik.

Çerkesya Yurtseverleri hareketinin şimdiye kadar birçok bileşeni oldu. Hepsine müteşekkiriz. Ancak gelinen noktada örgütlenme adı altında ’’tek adam’’ ve kendisine bağımlı oluşturmaya çalıştığı mekanizmayı doğru bulmadığımızı defalarca belirtmemize rağmen bu konuda ısrarcı olunmasıyla yol ayrımına geldik. Arkadaşlarımızın bu bağlamda yaptıkları ve bundan sonra yapacakları tüm açıklamalar da maalesef bunun ispatı olmaya devam edecektir. Grup içi tartışmalar ve ifşaatlarla kamuoyunu meşgul etmeyi,  Çerkes teamülleri ve etik açısından doğru bulmuyoruz.

İşte Çerkesya, işte halkımızın durumu. Her politik yapı çalışıp kendini kanıtlamakla, neler başarabildiğini, halkımız için ne gibi faydalar sağladığını göstermekle yükümlüdür. Yollar çalışmak ve üretmek isteyen herkese açıktır. Sloganların, gözyaşı edebiyatının ve mağdur ilanının tarafımızca hükmü yoktur.  

Biz Çerkesya Yurtseverleri, geldiğimiz bu noktada, şimdiye kadar oluşturduğumuz ve bundan sonra oluşturacağımız yapılarla faaliyetlerimize, ara vermeksizin devam edeceğiz. Hareketin en başından bu yana birlikte belirlediğimiz fakat ‘’tek adam’’ın sahiplenmeye çalıştığı ilkelerimiz ve tezlerimiz çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Cherkessia.net sitesinin sayfaları ve saflarımız ayrımsız olarak tüm arkadaşlarımıza açıktır. Her bir arkadaşımızla yine beraber çalışma olanağı ve ortamı oluşursa bir araya gelmekten kaçınmayacağımızı bu vesileyle söylemek isteriz.

HER ŞEY ÇERKESYA VE ÇERKES HALKI İÇİN!
ЗЭКIЭРИ АДЫГЭ ХЭКУМ ЫКIИ АДЫГЭ ЛЪЭПКЪЫМ ПАЙ!


Saygılarımızla.
Çerkesya Yurtseverleri


Bu haber toplam 2870 defa okundu.


Cherkessia.net- Adminler

Değerli okurlarımız; yukarıda yayınladığımız açıklamaya yorumlarınız eklenmemektedir. Nedeni ise, açıklamanın sadece duyuru amaçlı olarak paylaşılmış olması ve olası polemikleri en aza indirme çabasıdır. Sizlerden ricamız, bu açıklamanın altına yorumlarınızın yayınlanması konusunda ısrarcı olmamanızdır.

Bizi anlayışla karşılayacağınızı umuyor, eleştiri ve önerilerinizi sıraladığınız yorumların hepsinin okunarak değerlendirildiğini bilmenizi istiyoruz.
İlginiz ve destekleriniz için teşekkürler.

Saygılarımızla.

Cherkessia.net- Adminler

10 Aralık 2013 Salı Saat 03:03
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net