Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Putin'e Hediye
29 Mayıs 2019 Çarşamba Saat 23:28
Lilia Shevtsova, echo.msk.ru, 5 Mayıs 2019
 
Mayıs tatili için buradan ayrıldık. Bu arada bir olay oldu. Nihayet, Kremlin için hoş birşeydi.
 
Başkan Trump, Başkan Putin'i aradı. Kendisi gergin bir toplantının ortasında aradı. Dahası, Trump sadece Rusya liderine duyduğu sempatisini değil aynı zamanda ruh hallerinin de rastlantı olarak iyi olduğunu doğruladı. "Pek çok konuda iyi sohbet ettik" dedi
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gözlük ve yakın çekim
Lilia Shevtsova:  Rusya ve Avrasya uzmanı, politolog.
 
Trump, Kremlin ile "mükemmel ilişkiler için muazzam bir potansiyelin" var olduğunu da ekledi. Rusya'nın izolasyonu hakkında ağlayanların kafası karışık.
 
Söylesene bana: Bu, Batı ablukasına atılmış anavatanımız için bir gelişme değil mi? Artık Avrupa, yaptırım çitlerini yavaşça sökmeye başlayabilir.
 
Trump ve Putin birçok şey hakkında konuştu. Trump'a göre, nükleer yükselişle birlikte, o ve Putin Çin ile üçlü bir anlaşma üzerinde çalışmaya hazırlar.
 
Çin'i, savaş başlıklarının uluslararası kontrolünü kabul etmeye, iknaya çalışmaya devam ediyor. Kuzey Kore genelinde Trump, Putin'in yardımından memnun oldu. Bununla birlikte, görüşmelerinden sonra, Kim Jong Un birkaç kısa mesafeli füze daha fırlattı. Anlaşılan, Moskova ve Washington'un kendisini iyi davranmaya ikna ettiklerine inandıklarını henüz bilmiyordu.
 
Fakat en ilginç şey, Trump'ın Putin ile Venezuela hakkında konuşması. Trump, neredeyse bir Kremlin avukatı gibi, "Putin'in Venezuela'ya karışmak istemediğini ve sadece orada olmak için pozitif bir şeyler istediğini" söyledi. Bu gerekli, ancak Rusya'nın orada tamamen yer aldığını ve Kremlin'deki "olumlu" anlayışının Beyaz Saray'daki vizyonuyla örtüşemeyeceğini düşünüyoruz.
 
Bu arada, sadece bu hafta Trump ekibi, savunma bakanı ve güney filosunun komutanı da dahil olmak üzere, Pentagon'da Venezuela ile ilgili "askeri operasyonun hassas konularını" tartıştı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya'nın Venezuela'yı işgal etmesi hakkında konuştu.
 
Trump'ın ulusal güvenlik yardımcısı John Bolton şöyle dedi: Tabii ki, şimdi Trump Muller'in raporunun Kremlin'le bağlantı kurmaktan şüphelenmesinden kurtulduğundan emin olarak şahinlerini cehenneme gönderebilir ve Moskova ile arkadaş olmaya başlayabilir.
 
Trump ekibinin yanı sıra, inatçı kongre ve sürekli Trump ile uğraşan medyanın sevgisinin huzurunda nasıl katlanacağını göreceğiz. Lavrov'un Dışişleri Bakanı Pompeo ile 6 Mayıs'ta Finlandiya'daki Kuzey Kutup Forumu'ndaki görüşmeleri hakkında bilgi vereceğiz.
 
Trump, Kremlin'in hayal edebileceği bir hediye gibi görünüyor. Ama unutmayalım ki, tam olarak Trump'ın, bir yıldır Amerikan siyasi sınıfının Rus karşıtı duygularını pekiştiren Putin'e duyduğu sempati için, Rusya'nın Trump'ın Moskova'daki çekiciliği için para ödemesi gerektiği ortaya çıktı.
 
Yani, bu arama ... Bakalım göreceğiz. İki devlet mekanizması muhalefet üzerinde keskinleştiğinde durması zordur. Özellikle hiçbiri inzivaya çekilecek bir alana sahip olmadığında.
 
Not: Her durumda, muhalefetin Venezuela'da Maduro'yu düşürememesi, Rusya için (Kübalı meslektaşlarıyla birlikte) siyasi bir zafer anlamına gelmiyor. Amerika, Amerika kıtasının dış müdahaleye kapalı olduğunu ilan eden "Monroe Doktrini" ni ("Amerikalılar için Amerika") terk etmedi. Tıpkı Rusya'nın Avrasya'yı etki alanı olarak görmeyi reddetmediği gibi.
 
Kaynak: https://echo.msk.ru/blog/shevtsova/2420241 
 
Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer
 
Cherkessia.net, 29 Mayıs 2019

 


Bu haber toplam 3669 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net