Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya’dan Kırım İçin Birleştirme Kararı!
29 Temmuz 2016 Cuma Saat 12:56
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım ve Güney federal bölgelerinin birleştirilmesini öngören kararı 28 Temmuz'da imzaladı.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım ve Güney federal bölgelerinin birleştirilmesini öngören kararı  28 temmuz'da imzaladı.

 

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Putin'in imzaladığı karar, Güney Federal Bölgesi ve Kırım Federal Bölgesi'nin Güney Federal Bölgesi altında birleştirilmesini öngörüyor.

 

Bu kararın federal yönetim organlarının etkinliğinin artırılması için alındığı belirtilen açıklamada, Vladimir Ustin'in de 'Rusya Devlet Başkanı'nın Güney Federal Bölgeden Sorumlu Temsilcisi' görevine getirildiği kaydedildi.

 

Kremlin’in Basın Servisinden yapılan açıklamaya göre, söz konusu değişiklikten sonra Güney Federal Bölgesi’nde artık sekiz birimin yer aldığı kaydedildi: üç cumhuriyet (Adıge, Kalmukya ve işgal edilen Kırım), üç oblast (Astrahan, Volgograd ve Rostov), Krasnodar Bölgesi ve Federal öneme sahip Sivastopol (Akyar) şehri yer alıyor.

 

Güney Federal Bölge’nin idari merkezinin Rostov-na-Donu şehri olduğu biliniyor.

 

Haber : Ç.net moderasyon

Cherkessia.net, 29 Temmuz 2016

 


Bu haber toplam 1864 defa okundu.


Natho Mustafa

Adıgey'in statüsü değişmiyor. Güney federal bölgede ki statüsü aynı. Putin'in imzaladığı konu, Kırım'ın güney federal bölgesine dahil edilmesi.

03 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 12:48
Zafer Duran

Adıgey'in statüsü değişmiyor sanırım. Kırım için yapılan operasyon diye anladım. Doğrumu bilmem.

31 Temmuz 2016 Pazar Saat 11:49
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net