Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AB, Rusya’ya Yaptırımları 6 Ay Daha Uzattı!
24 Haziran 2017 Cumartesi Saat 16:20
AB ülkeleri, Rusya’ya karşı uygulamakta oldukları yaptırımları, 6 ay daha, 2018 yılbaşına kadar uzattı.

 

AB ülkeleri, Rusya’ya karşı uygulamakta oldukları yaptırımları, 6 ay daha, 2018 yılbaşına kadar uzattı. Rusya-Ukrayna arasındaki Minsk sürecinde arabulucu olan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel’deki zirvede, diğer liderlere bilgi verdi.

Merkel zirve sonrasında gazetecilere, Ukrayna sorununda çok zayıf bir ilerleme kaydedildiğini, ateşkesin sürekli ihlal edildiğini, dolayısıyla bütün liderlerin, yaptırımların uzatılmasından yana tutum takındığını belirtti.

 

Kırım sorunu ve Ukrayna’nın doğusunda çatışmaların patlak vermesiyle, Rusya bankaları, petrol ve savunma firmaları ve belirli yetkilileri kapsayan yaptırımlar, 2014 yazında başlatılmıştı. 

 

ABD Dışişleri Bakanlığının bir çalışmasına göre AB yaptırımları, Rusya milli gelirinin yüzde 1 ila 1,5’una mal oldu. AB ekonomisinden aldığı oran ise yüzde 0,1 oldu. Öte yandan AB, Rusya’nın karşı yaptırımları dolayısıyla yüzde 0,3’lük bir kayba daha uğradı. 

 

AB’nin bütününün ve Rusya’nın ekonomilerinin büyüklükleri arasındaki fark dikkate alındığında, AB’nin kayıp oranının parasal değerinin, Rusya’nın kayıplarının hiç de altında olmadığı görülüyor. 


Kaynak:turkrus

Cherkessia.net, 24 Haziran 2017


Bu haber toplam 1720 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net