Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zirvede Yoğun Tele-Diplomasi
01 Temmuz 2017 Cumartesi Saat 20:35
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi yaptı.

turkrus,1 Temmuz 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi yaptı. Yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı, Beyaz Saray ve Kremlin'den yapılan görüşmelere dair önemli açıklamalar geldi. 

Cumhurbaşkanlığı, Putin ile haftaya Hamburg'da gerçekleşecek olan G 20 Zirvesi'nde de yüz yüze görüşme yapılacağını duyurdu. 

 

T24'ün haberine göre, AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısının arından açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Erdoğan ile Trump görüşmesinin 40 dakika sürdüğünü söyledi.  

 

Beyaz Saray: Katar krizi konuşuldu 

ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin açıklama yapan Beyaz Saray, iki liderin görüşmesinde Katar krizinin nasıl çözüleceğinin konuşulduğunu belirtti. Ayrıca terörün finans kaynağının nasıl çözüleceğinin konuşulduğu da aktarıldı. 

 

Kremlin: Suriye konusu ele alındı 

Erdoğan-Putin görüşmesiyle ilgili olarak Kremlin'den açıklama yapıldı. Kremlin, İki lider Suriye konusunu ele aldı" açıklamasında bulundu. 

Erdoğan-Trump görüşmesiyle ilgili bir açıklama yapılmadı. 

 

Cumhurbaşkanlığı: G-20 Zirvesi’nde yüz yüze görüşme olacak.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Putin ile görüşmesine ilişkin, Erdoğan ile Rusya lideri Putin'in, G-20'de yüz yüze görüşme kararı aldığı duyuruldu. Trump görüşmesine ilişkin ise, "Her türlü teröre karşı çıkmanın önemine dikkat çekildi. Terörün finansmanının önlenmesi konusunda mutabık kalındı. Savunma sanayi ve ekonomi alanında ilişkiler ele alındı" denildi. 

 

Cherkessia.net, 1 Temmuz 2017


Bu haber toplam 1385 defa okundu.


Zemzeğıj Ercan

(bkz: mahserin üç atlısı)

dördüncü opsiyonel... :)

02 Temmuz 2017 Pazar Saat 17:35
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net