Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nat Press:Adnan Khuade’nin İtirazı Üst Mahkemede!
01 Ağustos 2017 Salı Saat 02:23
Adıgey yüksek mahkemesi; Adnan Khuade’nin daha önce trafik memurları A. Borsov ve M.D.Nahuşev e 10.000 Ruble rüşvet vermeye teşebbüs suçuyla yargılanıp sonuçlanan davaya ilişkin yaptığı itirazı değerlendirmek ve karar vermek üzere yapılacak duruşmanın tarihini 1 Ağustos 2017 olarak açıkladı.

 

Adıgey yüksek mahkemesi; Adnan Khuade’nin daha önce trafik memurları A. Borsov ve M.D.Nahuşev e 10.000 Ruble rüşvet vermeye teşebbüs suçuyla yargılanıp sonuçlanan davaya ilişkin yaptığı itirazı değerlendirmek ve karar vermek üzere yapılacak duruşmanın tarihini 1 Ağustos 2017 olarak açıkladı.

Daha önce Maykop mahkemesinin verdiği karara göre; Adnan Khuade ehliyetsiz olarak araba kullanmak suçundan kendisine işlem yapılacağı sırada bu işlemden doğacak aleyhine cezadan kurtulmak için A. Borsov a 10 000 ruble rüşvet vermeyi teklif eti ancak A. Borsov dürüstlüğünden dolayı bu rüşvet teklifini reddetti.

 

Adnan Khuade ise mahkemenin tam aksine, aslında olay sırasında A. Borsov yarım saate yakın  direk olmasada çeşitli mimik ve ifadelerle kendisini rüşvet vermeye provake etmeye çalıştığını fakat kendisinin rüşvet vermeye teşebbüs etmediğini, bu yüzdende mahkemeden Borsov’un tüm bu provakatür tavırları için cezalandırılmasını istedi.

 

Adnan Khuade’ ye göre, bu olay zaten baştan sona kadar FSB nin kendisi aleyhine geliştirdiği bir senaryodan ibaret. FSB nin kendisi aleyhine yaptığı tüm bu girişimlerin sebebi de onun Çerkeslerin sorunları çin yaptığı toplumsal faaliyetler.

 

Üst mahkemede görüşülecek duruşmada Adnan Khuade; Daha önce Maykop mahkemesinin vermiş olduğu kararın iptalini ve A. Borsov’un mahkemeye konu olan provakatörlüğüne dair delillerin kabul edilmesini istiyor.

 

Diğer taraftan aslında bu üst mahkemeye yapılan itirazın 27 Ocak gibi epey zaman önce yapıldığını ve bu güne kadar bu üst mahkemenin duruşma tarihini vermemesi yüzünden, Maykop mahkemesinin daha önce verdiği karar gereğince Adnan Khuade’nin tüm bu süre zarfında Maykop sınırlarını terkedemeyerek hareket özgürlüğünün kısıtlandığını hatırlatmak isteriz.

 

Aslan Şhazzo, Natpress, 30 Temmuz 2017

Kaynak : http://www.natpressru.info/index.php?newsid=11267

 

Çeviri: КУШУ Ф.

Cherkessia.net, 31 Temmuz 2017


Bu haber toplam 1835 defa okundu.


EMİN (AWTLE)

Suçsuz olduğunu kanıtladığı halde Adnan Khuade'nin hala Maykop sınırları dışına çıkamaması Çerkes halkı için utanç verici. Bunu bilir bunu söylerim.

01 Ağustos 2017 Salı Saat 20:12
vahiterdo

BATIMI -AVRASYAMI- yoksa ORTADA SIÇANMI ???
Viyana bozgunundan sonra osmanlı sarayı londıra ile moskava arasında tahtaravalli oynadı, bedelini dağılarak ödedi , TURANCILARIN hayalleri sarıkamış harekatında allahuekber dağlarında donunca , ittahatçı artıklarının kurduğu T.C. nin devlet partsi CHP si batılaşma yolunu seçti, ama eski alışkanlıklar zamana zaman nüks etti her seferinde de ülke zarar gördü, 1950 den sonra devletin kontrolundeki dinin siyasete alet edilmesi ile toplumsal meşuriyet kazandı, 1965 den sonra anti emperyalizim göstermeliği altında BÜYÜK DOĞU ididası öne çıkarıldı, her darbeden ve yaşadıgımız son darbeler sinsilesinde AVRASYACILIK gündeme sürülüyor,, avrasyanın önderi Rusya sahte fed. nedir ne değildir; Türkiye entellijansı dolayısıyla toplum rusya-sovyet- bu günkü

Rusyayı tercümelerden öğreniyor, yeterince bilemiyor;;; Rusya bir kanun devletidir, kim parayı fazla öderse o haklı çıkar, ifade özgürlüğü- demokrasi- din ve vicdan özgürlüğü kesinlikle yoktur, CCCP kalan silah fabrikaları çalışır, yeşil - meneviç boyasına batıdan ithal eder, optik aletler, bilğisayar, iş makinaları ulaşım araçlar batıdan, sarmısak çin den patates polonya dan meyva-yeşillik-teksitil -deri Türkiye den ithal edilir tüm rusyada meydan işleri,inşaat, ithal işçilerle yapılır, v.s CCCP bizzat kendi elit STALİNİSTler tarafından dağıtıldığından beri,toz votka icadı yapabildiler, CCCP vaktinda dünyanın en diplomalı toplumuydu mecburi eğitim LİSE , tüm bilim adamları mühendisler doktorlar , milyonlarcası batı beyin göçü oldu, 8-10 milyonda kadın sattı kremlin tüm dünyaya,

Çarlık döneminde iki gurup vardı batıcılar ve slavyanistler halende böyle devam ediyor, örneğin. 1917 anti emperyalist devrimi yapan mrkz komitesinin 24 üyesinden yanlızca Troski 5 yıl viyana da yaşamış ve batı dili bilendi , LENİN de batıcıydı, oysa STALİN slavyanistti, tıpkı v.v.

Putin gibi, kapitalizmin Global aşamasının sancılarının içinde yaşadığımız bu evrede , Dünya insanlığı tek kutuplu sistemde sorunları ortaklaşıyor bölgecilik kıtacılık yörecilik ulus devletler ölüyor yerini ortak sorunların ortak çözümü alıyor, tüm insanlığın sınıfsız .sınırsız barış ortamına geçebilmesinin için tüm dünyadaki işçi sınıfının ve ezilen halkları barış ve sosyalist demokrasi cephesinde birleşmesi gerekir mi?

01 Ağustos 2017 Salı Saat 12:04
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net