Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüksek Mahkeme Adnan Khuade’nin Cezasını Onadı!
04 Ağustos 2017 Cuma Saat 03:20
Maykop mahkemesinin verdiği karardan hemen sonra yapılan temyiz dilekçesine tam 7 ay sonra cevap verilerek düzenlenen duruşmada, yüksek mahkeme Adnan Khuade'ye daha önce verilen cezayı onadı.

Nat press, 3 Ağustos 2017

 

Maykop mahkemesinin verdiği karardan hemen sonra yapılan temyiz dilekçesine tam 7 ay sonra cevap verilerek düzenlenen duruşmada, yüksek mahkeme Adnan Khuade ye daha önce verilen cezayı onadı.

Khuade’nin Natpres e verdiği bigilere göre duruşma iki günde ancak sonuçlanabildi.

 

Birinci günde başta kendisi olmak üzere avukatları İland Abreg ve Yuri Aşinov dosyaya bir kaç delil daha eklemek istediler. Aynı zamanda da yüksek mahkemenin başkanı Aslanhan Nabokovoy un Adnan Khuade’ye olan rüşvetci önyargısını kırmak istediler.

 

İkinci günde ise mahkeme heyeti önceki mahkemenin deliller kısmını incelemek yerine direk karar kısmını incelemeye aldı.

 

Ancak genede savunmanın çabalarıyla hazırlanan özel programında yardımıyla olay günü olay yerinde olan video kayıtlarına bakılması sağlanabildi. Belli ki FSB yetkilisi ekonomik suçlarla mücadele masası başkanı Genadi Şevçenko’nun baştan sona kameranın arabanın neresinde duracağı, rüşvete konu olan onbin rublenin önde oturan iki kişinin arasına nereye konulacağını ayarladığı gibi bu video kayıtlarında da nasıl ekleme ve çıkarmalar yaptırdığı mahkeme heyetine ifade edildi.

 

Adnan Khuade bu konuda "Aslında daha önceki mahkemenin ilk bölümünde biz savunma olarak suçsuzluğumuzu ispat etme imkanımız olmuştu. Ancak sonrasında bu eklenip kesilen kayıtları aleyhimize kullandılar. Bu mahkemenin ilk gününün tamamında tüm bu kırpılmış ve eklenmiş yerleri yetkili kişilere göstermeye çalıştık" dedi. 

 

Yüksek mahkemenin kararıyla ilgili olarak da, "Bundan sonra neler yapabileceğimize ancak Yüksek mahkemenin yazılı açıklamalı resmi kararı elimize ulaştıktan sonra karar vereceğiz." dedi.

Kaynak: http://www.natpressru.info/index.php?newsid=11271


Çeviri : Кушу Ф.

Cherkessia.net, 4 Ağustos 2017


Bu haber toplam 2463 defa okundu.


Erol Anar

Adnan Khuade'ye, FSB'nin (Rusya Federal Güvenlik Servisi) kurduğu tezgahı kınıyorum.

06 Ağustos 2017 Pazar Saat 19:20
Rahmi Özkaya

Nıbjoğ Adnan Beye geçmiş olsun.. Zafer senındır İnsallah.. ADIĞEXER ARI VOBO T'HAM PESOVE KEITINE...************!

04 Ağustos 2017 Cuma Saat 23:09
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net