Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçimler sonrası Putin'in A takımı nasıl değişir? 'Taşlar yerinden oynayacak...'
24 Ağustos 2017 Perşembe Saat 08:40
Rusya’da 2018 seçimlerinin ardından Putin’in başkanlık koltuğunda kalması halinde Kremlin’in “A takımı”nda yaşanması muhtemel değişimler masaya yatırılıyor.

 

Rusya’da 2018 seçimlerinin ardından Putin’in başkanlık koltuğunda kalması halinde Kremlin’in “A takımı”nda yaşanması muhtemel değişimler masaya yatırılıyor. “Minçenko” adlı danışmanlık şirketinin raporunda, 2018 seçimlerinin ardından Putin’in ekibinde kalması öngörülen isimlere yer verildi. 

Başbakan Dmitri Medvedev’in yeri en “sağlam” isim olduğu savunulan raporda, Putin’in yakın çevresindeki kişilerden, petrol devi Rosneft’in patronu İgor Seçin, Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin ve işadamı Arkadi Rotenberg’in ise konumlarının sarsılabileceği öne sürüldü.

 

Raporun hazırlayıcılarına göre, Medvedev, 2018 seçimlerinin ardından başbakanlık koltuğunda kalabileceği gibi, enerji devi Gazprom’un yeni patronu veya Yüksek Mahkeme Başkanı da olabilir.

 

Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun da Putin’in ekibinde kalmaya devam edeceği öngörülen raporda, Şoygu’nun, Savunma Bakanlığı ve Olağanüstü Haller Bakanlığı’nın birleştirilmesiyle kurulma ihtimali olan yeni bakanlığın başına geçebileceği ve yetkilerinin daha da genişletileceği ihtimaller arasında gösterildi. 

 

Devlet teknoloji şirketi Rosteh’in patronu Sergey Çemezov’un, Putin’in yakın çevresindeki isimler arasında etkisini en hızlı artıran kişi olduğu yorumu yapılıyor. 

 

Rosneft’in patronu İgor Seçin’in, Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin’in ve işadamı Ardaki Rotenberg’in ise etkileriin zayıfladığı ve Putin’in “A takımı”na girme ihtimallerinin azaldığı öne sürülüyor.

 

Kaynak:turkrus.com

Cherkessia.net, 24 Ağustos 2017


Bu haber toplam 2108 defa okundu.


Gonepsey YLDRM

Gidicisiniz.

29 Ağustos 2017 Salı Saat 23:52
vahiterdo

AKLANAN GERÇEK
Ethem Bey'in 27.09.1921 tarihinde basına verdiği beyanattır : "Evet,Bolşeviklik dünyayı istila edecektir.Biz onu,layık olduğu hisle karşılayıp,kabul edersek,memleket herhalde mesut olacaktır.Emin olunuz.Bolşevizm, halihazırda içinde olduğumuz felaketlerden ziyade,istikbalimiz için daha müsmir ve daha nafi olacaktır.Şimdi memleketi kurtaracak,istikbalde,hayat ve saadet-i beşeriyeyi temin edecektir.(Kastamonu.Açık Söz gazetesi)
M.Kemal,Nutkunda ;Ethem Bey ve kardeşlerinin "Yeşil Ordu " ile ilişkilerini şöyle anlatır : "Teşkilatın kurucuları arasına ,Çerkes Ethem,milletvekili olan kardeşi Reşit Bey ve Tevfik Bey'ler girmişler.Müfrezelerinin bütün adamlarıyla,Yeşil Ordu'nun adeta temelini oluşturmuşlar ."
Ethem bey kuvvetleri'nin faaliyet merkezi Eskişehir'di. Yeşil Ordu,"Bolşevik Taburu'nun da içinde bulunduğu " Kuvvay-ı Seyyare" ve "Seyyare-i Yeni Dünya Gazetesi".
Ethem Bey ,bütün İç İsyanları bastırmış,Yunan ordusunu durdurmuş.TBMM'nin toplanabilmesi,ayakta kalmasını sağlamıştı.Garp ve Merkez Cephesi Komutanı ,Kuvve-i Seyyare, ve kuvve-i Tedibiye Umum Kumandanı,Münci-i Millert,Münci-i Vatan dı.Marşı tüm okullarda söyleniyordu.
Karadeniz kıyısındaki bir Mezar Taşı'nda şöyle yazı varmış : "Hastayum tetum,hastayum tetum inanmadız. Noldi şimdi ?"N.KARAERKEK den alıntıdır.. ek NOT, yukarda bahsi geçen YENİ DÜNYA gazetesi, Ethem bey gibi Çerkeslerin şapsığ boyundan olan, TKP g.sekreteri MUSTAFA SUPHİ nin maddi ve fikri yardımı ile Eskişehirde mesül müdürü Çerkez ethem bey yayına başlamış, daha sonra kızıl Eskişehir yayına başlamıştır ,kaynak; TÜS
TAV yayınları dönüş belgeleri 1921 selamlar.

24 Ağustos 2017 Perşembe Saat 14:40
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net