Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rus Uzmandan Erdoğan Yorumu: Kürdistan Varken Kırım'ı Nasıl Destekleyebilir?
11 Ekim 2017 Çarşamba Saat 14:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile düzenlediği basın toplantısında Kırım hakkında sarf ettiği sözler, Rusya'da eleştirilmeye devam ediyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile düzenlediği basın toplantısında Kırım hakkında sarf ettiği sözler, Rusya'da eleştirilmeye devam ediyor. Rus siyaset bilimci Yuri Svetov, Sputnik radyo yayınında Erdoğan'ın Kırım hakkındaki sözlerini yorumladı.

Yuri Svetov: Siyaset bilimci

 

Erdoğan’ın "Kırım’ın yasa dışı ilhakını tanımadık ve tanımayacağız" ifadelerine ilişkin konuşan Rus uzman, "Irak Kürdistanı’nda referandum gerçekleştirilmiş ve neredeyse herkes bağımsızlıktan yana oy kullanmışken, Erdoğan Kırımlıların iradesini nasıl destekleyebilir?" diye yorum yaptı.

 

Svetov'un yorumunun tamamı ise şöyle:

"Bence bu ifadeleriyle Erdoğan, Poroşenko’dan çok kendini destekledi. Erdoğan'ın Kürdistan ile ilgili çok ciddi bir durumu var. Irak Kürdistanı’nda referandum gerçekleştirilmiş ve neredeyse herkes bağımsızlıktan yana oy kullanmışken Kırımlıların iradesini nasıl destekleyebilir? Erdoğan, Kürtlerin bağımsız bir devlet kurmasına karşı olduğunu birçok kez belirtti. Ayrıca Türkiye’de Kırım’ın tarihsel açıdan Türkiye’nin bir parçası olduğunu düşünülüyor. Hatırlatacak olursak, Erdoğan kısmen Osmanlı İmparatorluğu’nun yeniden canlanmasından yana. Yani kaybedilen toprakların yeniden kazanılması konusu da onu motive ediyor. Yani Erdoğan burada Poroşenko’nun 'anlık' müttefiki

 

Kaynak:http://haberrus.com/politics/2017/10/10/rus-uzmandan-erdogan-kirim-sozlerine-yorum-kurdistan-varken-kirimi-nasil-destekleyebilir.html

 

Cherkessia.net, 11 Ekim 2017


Bu haber toplam 1711 defa okundu.


İlluminati

Qua vadis Türkiye??

12 Ekim 2017 Perşembe Saat 15:12
burak demirci

Vize krizi fragman.Film yeni başliyor. Çekirdekler ve içecekler hazır heyecanla bekliyoruz.

11 Ekim 2017 Çarşamba Saat 18:44
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net