Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antalya'da Türkiye- Rusya- İran Dışişleri Bakanları zirvesi: ‘Tüm konularda anlaştık’
19 Kasım 2017 Pazar Saat 22:15
Antalya'daki Suriye konulu üçlü zirve sonrasın açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Faydalı bir görüşmeydi. Taraflar tüm konular üzerinde anlaştı" dedi.


Antalya'daki Suriye konulu üçlü zirve sonrasın açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Faydalı bir görüşmeydi. Taraflar tüm konular üzerinde anlaştı" dedi. Suriye’deki gerilimi azaltma bölgeleri konusunun genelkurmay başkanları arasında ayrı bir toplantıda ele alınacağını açıklayan Lavrov, fazla detay vermedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 22 Kasım'da Soçi'deki görüşmesi öncesi Antalya'da Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İranlı mevkidaşı Muhammed Cevad Zarif'le bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu:

 

"Toplantı faydalı oldu, taraflar tüm konularda anlaşmaya vardı.

 

Rusya, Türkiye ve İran askeri yetkilileri, Suriye’deki gerilimi azaltma bölgeleri konusunda sürekli olarak temas halinde.

 

Suriye’deki gerilimi azaltma bölgeleri konusu, Rusya, Türkiye ve İran Genelkurmay Başkanları arasında ayrı bir toplantıda ele alınacak.

 

Rusya, Türkiye ve İran Dışişleri Bakanları toplantısında Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne Kürtlerin katılımı konusu ele alındı.

 

BM Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2254 sayılı Kararı’nda belirtilen görevlerin üstesinden gelmek üzere en uygun koşulları oluşturmak için Astana sürecinin nasıl güçlendirileceği konularında devlet başkanlarımızı bilgilendireceğiz.

 

Detaylara giremem. Bizim önerilerimiz liderlerimizin bilgisine sunulacak, onlar karar verecek." (Sputnik)

 

Cherkessia.net, 19 Kasım 2017


Bu haber toplam 2183 defa okundu.


Erdem Yılmaz

YPG/PYD ve alt gruplarına Amerika'nın ardından en çok desteği veren Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilere Türkiye-Rusya ilişkileri denir.

Tabii tarafsız(!) medyamızda Rusya cici müttefik orası ayrı.

21 Kasım 2017 Salı Saat 00:22
SEMİH AKGÜN

Bütün olanlar ABD başkanlık seçimlerine Rusya'nın el atmasıyla başladı. Başkanlığın tartışılır hale gelmesi, ABD'nin dünyanın tek egemen gücü olduğuna dair genel kanıyı tartışılır hale getirdi.
Bu olanların bizi ilgilendiren kısmı Ortadoğu bölgesinde genelde batı, özelde ABD'ye karşı bir blok oluşuyor olması. Bunun insanlığa ve bölge halklarına hayır mı, şer mi getireceği henüz belli değil fakat belirsizlik getireceği kesin.

20 Kasım 2017 Pazartesi Saat 10:07
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net