Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yurtdışındaki Oligarklara Putin’den Af Sinyali!
05 Şubat 2018 Pazartesi Saat 23:31
Yurt dışına kaçan ve haklarında dava açılan bazı Rusyalı oligarklar, ülkelerine dönebilmek için "araya adam koyup" Başkan Putin’e başvuruda bulundu.


Yurt dışına kaçan ve haklarında dava açılan bazı Rusyalı oligarklar, ülkelerine dönebilmek için "araya adam koyup" Başkan Putin’e başvuruda bulundu. TASS ajansının bildirdiğine göre, iş dünyasının haklarından sorumlu Kremlin yetkilisi Boris Titov, Rusya yargısından kaçmak için İngiltere’de gizlenen ve Rusya’ya geri dönmek isteyen Rusyalı zenginlerin listesini Başkan Putin’e sunarken, bazı işadamları için Kremlin'den "vize" çıkmak üzere.

Business FM radyosuna konuşan Titov, tutuklanmamak kaydıyla dönmek isteyenler arasında Rosneft Başkan Yardımcısı Anatoli Lokitonov, işadamları Georgi Trefilov ve Aleksey Şmatko'nun da olduğunu söyledi. İlk aşamada 10 kadar işadamının adını içeren listeyi Putin'e sunduğunu söyleyen Titov, "Bu kişiler hakkında açılmış ceza davaları var ama kendileri masum olduklarını savunuyorlar" dedi.

 

Rus basınında, iş dünyasının haklarından sorumlu Kremlin yetkilisi Boris Titov'un, yurt dışına kaçan bazı Rus oligarkların ülkeye geri dönebilmesi için Başkan Putin’e ricacı olduğu iddia edilmişti.

 

Londra’da katıldığı iş forumu sırasında, firari durumdaki bazı Rus oligarklarla uzun uzadıya sohbet etme fırsatı bulduğu belirtilen Titov’un, Rusya’ya dönüşünde Putin’le görüşerek, bazı oligakların ülkeye dönmeleri için Rus lideri ikna etme çabasına giriştiği öne sürülmüştü.  Medyaya yansıyan haberlere göre, Londra'daki "gizli" görüşmelere 40'a yakın sürgün-kaçak Rus işadamı katıldı. 

 

Yurt dışına çıkan çoğu oligarkın aslında ciddi bir ihlalde bulunmadığını savunan Titov’un, Putin’den bu kişilere bir şans daha vermesini rica ettiği yazılmıştı.

 

TASS ajansının haberine göre, Putin’in, suçları kanıtlanmayan ve Interpol listesinde olmayan oligarkların ülkeye girişine izin verilebileceği belirtildi. 

 

Kaynak: turkrus.com

Cherkessia.net, 6 Şubat 2018


Bu haber toplam 2290 defa okundu.


Kazbec Harate Huseyin

Oligarkları ortak özelliği:

Politbüro veya KGB tarafından genç yaşta keşfedildiler, ülkenin en iyi üniversitelerinde okutuldular ve ileride yönetici olabilmeleri için yetiştirildiler. SSCB yıkılmadan önce, genç yaşlarına rağmen ülkenin stratejik açıdan önemli sanayi tesislerinde ve bankalarda yönetici oldular, sonradan Yeltsin zamanında çıkan özelleştirme furyasında bu tesis ve bankaları çok komik rakamlara satın alarak servet oluşturdular.

Sonra bu servetlerinden Putin yönetimi pay istedi. Vereceksiniz ülen dedi. Kimi verdi evcilleşti kimi vermedi İngiltereden ABD den medet umdu. Şimdi taktik gereği uzlaşmak istiyorlar aracı vasıtasıyla.
Para uzlaştırır paylaşmaya karar verirsen. Hikaye budur.

09 Şubat 2018 Cuma Saat 18:10
burak demirci

Amerikalı budalalar iş yapıyor ama çok geç yapıyorlar.Muhtemelen bu mesele, geçenlerde açıklanan ve tüm silovikler ve Medvedev'i, ekibini artı oligarkları içeren ve ABD şirketleri ile iş yapmama konusunu içeren yaptırımlar ve yeni gelecek yaptırımlar ile ilgili.

Ancak artık yaptırımla v.s. Putin'i yıkamazlar, büyük savaş lazım. Çok geç kaldılar ve bu aptallıkları ARTIK AMERİKAN HEGEMONYASININ her yerde güç kaybetmesine ve ciddi zayıflamasına sebep oldu.
Açıkça söylemeli bu şapşiklere 5 sene sonra Dünya çok farklı bir yer olacak ama onların tasarladığı gibi değil.
Hele şu büyük ekonomik buhranı bir yaşasın Dünya sonrasına o zaman bakarız.

07 Şubat 2018 Çarşamba Saat 20:29
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net