Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ukrayna, Rusya’ya Karşı Yaptırımları ABD ile Senkronize Edecek!
07 Nisan 2018 Cumartesi Saat 01:13
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna’nın Rusya Federasyonu’na yönelik ABD’nin uyguladığı yaptırımlara benzer yaptırımlar uygulamayı planladığını ifade etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna’nın Rusya Federasyonu’na yönelik ABD’nin uyguladığı yaptırımlara benzer yaptırımlar uygulamayı planladığını ifade etti.

Konuyla ilgili kişisel Facebook sayfasında açıklama yapan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, “Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi’nden Ukrayna ve ABD yaptırım rejimlerinin senkronizasyonu ile ilgili kapsamlı teklifleri en yakın zamanda bekliyorum. Ancak ortak cephe alırsak Rusya’nın davranışları değiştirebilir ve Ukrayna’nın egemenliği ile toprak bütünlüğünü yeniden tesis edebiliriz!” diye kaydetti.

 

ABD’nin Putin’in çevresine yaptırım uygulanmasını olumlu karşılayan Poroşenko açıklamasına, “Oligarklar ve Kremlin çevresi üzerinden saldırgana, Ukrayna’ya karşı saldırısı, bağımsız devletlerin iç işlerine müdahalesi ve uluslararası hukuka saygısızlığı için verilmesi gereken bir cevap. Özgür dünya, Washington’un liderliğinde (denizleri aşan) güçlü ve ortak değerlere dayanan bir birlik (teşkil ederek) Moskova’ya karşı koalisyonu güçlendiriyor” diye devam etti. 

 

Ayrıca Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Avrupa Birliği’nin de Rusya’ya karşı yaptırımları genişleteceği ümidini dile getirdi.

 

ABD, Putin’in Oligarklarına Yeni Yaptırımlar Uyguladı

ABD Hazine Bakanlığı, Rus iş adamları, yetkilileri ve şirketlerine karşı yaptırım uygulanan kişisel yaptırımlar listesini genişletti. Yaptırım listesine Putin’e yakın 26 iş adamı ve devlet yetkilisi, ayrıca 12 şirket eklendi.

 

Yaptırım listesine Oleg Deripaska, Süleyman Kadırov, Kirill Şamalov ve Biktor Vekselberg gibi Rus oligarklar da eklendi. Ayrıca Gazprom’un Başkanı Aleksey Miller, Rosneft Başkanı İgor Seçin, Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kokoltsev ve Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev de listeye dahil edildiler. Şirketlerden Rosoboronexport, Renova, Gazprom Bureniye ve EN+ Group başta olmak üzere birçok Rus şirket yaptırımlar listesine alındı.

 

Yaptırım listesine eklenen kişi ve şirketlerinin ABD’deki mal varlıkları donduruldu ve ABD vatandaşlarının onlarla ticaret yapması yasaklandı.

 

Kaynak: QHA, Kiev

Cherkessia.net, 7 Nisan 2018


Bu haber toplam 1911 defa okundu.


burak demirci

Düzeltme ekleme; Dağıstanlı Süleyman Kerimov olacak,Viktor Ukselberg Ukrayna yahudisi ayrıca Ramazan Kadirov ve şaibeli İnguş milyarder Mihail Gutseriyev ve Medvedev yani Putin hariç tüm oligark takımı ve siviliki ve silovikiler yaptırıma dahil edildi.

Ayrıca şu anda yazmayı doğru bulmuyorum, çünkü emin olamıyorum yapar mı bunu ABD diye. Eğer duyduklarım doğru ise Türkiye Gravat yani işi bitti. Ancak tekrar edeyim, doğru mu değil mi emin olamıyorum. Doğru ise Türkiye'nin işi bitti.

07 Nisan 2018 Cumartesi Saat 20:14
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net