Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya’dan Ukrayna Limanlarına Taciz!
04 Haziran 2018 Pazartesi Saat 15:30
Rusya, Ukrayna’nın Mariupol ve Berdyansk Limanlarına Yük Getiren Gemilere Baskı Yapıyor. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) sahil güvenliği Azak Denizi’nde Ukrayna’nın Mariupol limanına ilerleyen kuru yük gemisini alıkoydu.

Kiev (QHA)-4 Haziran 2018

 

Rusya, Ukrayna’nın Mariupol ve Berdyansk Limanlarına Yük Getiren Gemilere Baskı Yapıyor.

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) sahil güvenliği Azak Denizi’nde Ukrayna’nın Mariupol limanına ilerleyen kuru yük gemisini alıkoydu.

 

Konuyla ilgili kişisel Facebook sayfasında açıklama yapan Ukrayna'da faaliyet gösteren Dışişleri Meydanı vakfının Denetleme Kurulu Başkanı Andrey Klimenko,“3 Haziran 2018 tarihinde saat 22.30’da Azak Denizi’nin ortasında Berdyansk Dili’nden 25 mil uzaklığında FSB sahil güvenlik botu Mariupol’e doğru ilerleyen SOUTHERN BREEZE isimli gemiyi durdurdu.” ifadelerini kullandı.

 

Daha önce Andrey Klimenko, Rusya’nın gemileri alıkoymasının sebebinin, Ukrayna limanları ile işbirliği yapmamaları için gemi sahiplerini korkutmak olduğunu ifade etmişti.

 

Kaynak: QHA

Cherkessia.net, 4 Haziran 2018


Bu haber toplam 1968 defa okundu.


Tuğrul Adiguzel

Çok üzüldünüz sanırım.

04 Haziran 2018 Pazartesi Saat 20:41
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net