Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trudeau: Kanada, Rus Saldırganlığına Karşı Ukrayna’yı Desteklemeye Devam Edecek!
15 Haziran 2018 Cuma Saat 17:07
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada’nın Rus işgali altındaki Kırım ve Donbas’ta Rus saldırganlığına karşı mücadelede Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğini kaydetti.

QHA, 15 Haziran 2018

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada’nın Rus işgali altındaki Kırım ve Donbas’ta Rus saldırganlığına karşı mücadelede Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğini kaydetti.

Parlamentoda yaptığı konuşmada Trudeau, “Kırım’ın Rusya tarafından yasa dışı ilhakına karşı mücadele olsun, Donbas’a Rus müdahalesi olsun, birliklerimiz tarafından Ukrayna güçlerinin eğitimi olsun,  Servest ticaret anlaşmasının imzalanması ya da ülkelerimiz arasındaki ticari ilişkiler olsun, Kanada Ukrayna’nın güvenilir ve sarsılmaz dostu olmaya devam ediyor.” diye kaydetti.

 

Kanada Başbakanı, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile yaptığı telefon görüşmeleri sırasında Kanada’nın  daha fazla ilerleme yolunda Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğini kaydettiğini söyledi.

 

Daha önce Kanada Muhafazakâr Partisi milletvekili James Bezan, Kanada’nın Rus saldırısıyla mücadelesinde Ukrayna’yı daha fazla desteklemesi gerektiğini ifade etmişti. 

 

Kanada Parlamentosunda konuşan James Bezan, Ukrayna’nın egemenliğini savunmasına ancak kararlı eylemler ve güçle yardımcı olunabileceğini belirtmişti.

 

Kaynak: QHA

Cherkessia.net, 15 Haziran 2018


Bu haber toplam 1737 defa okundu.


Сеыит Куасх

Ukrayna'yi desteklemeye devam mi, komik. Fifa'nin Rusya'da dünya kupasini yapmasina engel olmadilar, bos boş konuşuyor.

16 Haziran 2018 Cumartesi Saat 17:27
Erdem Yılmaz

Böyle konuşması normal. Kanada Ukrayna ile silah anlaşması yaptı bir süre önce.

16 Haziran 2018 Cumartesi Saat 00:03
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net