Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dimitri Peskov: 2. Dünya Savaşı Zaferi Gibi!
02 Temmuz 2018 Pazartesi Saat 23:35
Rusya, tarihinin futboldaki en büyük başarısı olan çeyrek finali "büyük bayram" olarak kutlarken, 7 Temmuz'da Hırvatistan ile oynanacak çeyrek final de şimdiden "en önemli gün" olarak heyecanla bekleniyor.


Rusya, tarihinin futboldaki en büyük başarısı olan çeyrek finali "büyük bayram" olarak kutlarken, 7 Temmuz'da Hırvatistan ile oynanacak çeyrek final de şimdiden "en önemli gün" olarak heyecanla  bekleniyor. Bu arada çeyrek finale çıkma başarısı gösteren Rusya'nın futbol federasyonu, FIFA'dan 12 milyon dolar prim almaya hak kazandı.

 

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya'nın 2018 FIFA Dünya Kupası'nda İspanya'yı saf dışı bırakmasını kutlayan Rus taraftarların oluşturduğu görüntüleri 2. Dünya Savaşı zaferinden sonra SSCB'deki kutlamalara benzetti.

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Peskov, "Dün kazanılan zaferin ardından yapılan coşkulu ve epik kutlamalar, duygusal açıdan anlaşılabilir bir durum. Moskova da dahil birçok Rus kentinin sokaklarına baktığımda, 9 Mayıs 1945'teki görüntülerle örtüştüğünü gördüm. Yalnızca havai fişek yoktu" dedi.

 

Ancak dün kutlananın savaşta değil, sporda kazanılan bir zafer olduğunu kaydeden Peskov, bunun ayrıştırmak yerine yakınlaştırdığını belirtti.

 

Bu arada Peskov, İspanya maçı sırasında diğer Ruslar gibi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de tüm kalbiyle Rusya'yı desteklediğini ifade etti.

 

Putin'in maçı nasıl bir ortamda izlediği hakkında bilgi paylaşmayan Peskov, kendisinin ise stadyumda olduğunu ve herkesle birlikte heyecanlandığını söyledi.

 

Kaynak: turkrus.com

Cherkessia.net, 2 Temmuz 2018


Bu haber toplam 1660 defa okundu.


Hanuko Ercan (SAMSUN)

Gruptan bile çıkamaz denilen takımın yoluna at gibi devam etmesi. Şampiyon olmuş gibi sevindiler Ruslar. Bu turnuvada daha çok sürpriz olur!

03 Temmuz 2018 Salı Saat 17:59
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net