Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tiflis Çerkes Kültür Merkezine İsrailli Çerkeslerden Ziyaret!
06 Temmuz 2018 Cuma Saat 22:28
İsrail'deki Kfar-Kama köyünden Tiflis'e gelen Çerkesler, Savsır Hatukay ve eşi Radna Tiflis Çerkes Kültür Merkezini ziyaret ettiler.

Larisa Tuptsokova, 4 Temmuz 2018, Tiflis

 

İsrail'deki Kfar-Kama köyünden Tiflis'e gelen Çerkesler, Savsır Hatukay ve eşi Radna  Tiflis Çerkes Kültür Merkezini ziyaret ettiler. Konuklar, Merkez Direktör Yardımcısı Andro Gabisonia tarafından karşılandı.

 

 

Merkezdeki misafirlerle buluşma, sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirildi. İsrail'den gelen davetliler, Çerkes Kültür Merkezi'nin Çerkes ulusunun dilini, kültürünü korumak için yaptıkları her şey için, Savsır Hatukay'ın çalıştığı, "Çerkes Kültür Merkezi'ne özel olarak hazırlanmış bir ödül" olan medya kuruluşu "C-ANA"dan bir hediye sundular.

 

Çift, Merkez çalışanları ile bir araya geldi ve onların faaliyetleri, yayınlanmış kitapları ve bilimsel monografları hakkında bilgi aldı.

 

Savsır ve eşi Radna, Çerkes dilini mükemmel konuşuyorlar, bugün onu koruyup çocuklarına teslim edecekler, çünkü dedikleri gibi, ailelerinin sadece kendi dillerinde konuşmaları onlar için alışılmış bir durumdur. Ayrıca bu ziyaretten memnun olduklarını ve Çerkes Kültür Merkezi ile daha fazla işbirliği için de hazır olduklarını belirttiler.

 

Kaynak: http://circassiancenter.org/permalink/73200.html

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 6 Temmuz 2018


Bu haber toplam 2235 defa okundu.


Bircan Tuğ

Tiflis Çerkes Kültür Merkezi Çerkesler tarafından daha fazla ziyaret edilmeli. Sonbaharda Gürcistan'a gittiğimde önce ziyaret edeceğim yerlerden burası.

10 Temmuz 2018 Salı Saat 18:28
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net