Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lago-Naki Yaz Kış Güzel!
23 Ocak 2019 Çarşamba Saat 23:36
Lago-Naki'de kış hüküm sürüyor, kar kalınlığı 1 metreyi aştı. Dağ turizmi meraklıları tatil günlerinde buraya geliyor, kayak ve snowboard ekipmanları ile kış sporlarının tadını çıkarıyorlar.

 

Lago-Naki'de kış hüküm sürüyor, kar kalınlığı 1 metreyi aştı. Dağ turizmi meraklıları tatil günlerinde buraya geliyor, kayak ve snowboard ekipmanları ile kış sporlarının tadını çıkarıyorlar.

Kısa bir süre önce ''Kafkas Doğa Koruma Alanı'' tarafından, ekolojik turizm parkuru ''Abadzeş Kışı'' adıyla hizmete açılmıştı. Parkur sadece kar arabaları ile gezilebiliyor.

 

Parkur hazırlanırken tüm detaylar düşünüldü. Virajlı alanlar için ikaz tabelaları konuldu, parkur alanındaki mola yerleri belirlendi.   

 

Bol karla kaplı alanlarda yaya olarak gezmek oldukça riskli, bu zor ve sıradışı parkurda gezmek isteyenlerin karda mahsur kalmaları mümkün. Bu sıradışı alanın tüm güzelliklerini görmek için kar arabası kullanmak gerekiyor.  

 

Bu parkur Abadzeş, Woşuten dağlık arazilerinin içinden geçiyor. Çıguşx, Cığu, Tı-bğe, Cemarıku dağları, Assare, Açeşxo, Ayebg sırtlarının güzelliği ise göz kamaştırıcı.

 

Abadzeş parkuruna 18 yaşını doldurmayanlar alınmıyor. Parkur 15 Nisan'a kadar açık kalacak. 

 

Kaynak: http://www.adygvoice.ru/wp/%D0%BAi%D1%8B%D0%BC%D0%B0%D1%84%D0%B8-%D0%B3%D1%8A%D1%8D%D0%BC%D0%B0%D1%84%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D1%85%D1%8D%D1%85/


ŞAVKO Aslanguaş, Adıge Mak

 

Çeviri: Kube Nurhan Fidan

Cherkessia.net, 24 Ocak 2019


Bu haber toplam 2167 defa okundu.


semih akgün

Nurhan Fidan Kube çeviri için çok teşekkürler.
Çerkesya'yı doğası, tarihi ve toplumu olarak tanımak istiyor insanlarımız.
Fakat çevirilerde Türkçe çevirinin altına kaynak metni olduğu diliyle aşağı alırsanız iyi olur.

25 Ocak 2019 Cuma Saat 09:27
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net