Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nalçik'te FSB Operasyonu: Martin Koçesoko Gözaltında, Xabze Ofisine Baskın Yapılarak Tüm Evraklara El Konuldu!
08 Haziran 2019 Cumartesi Saat 21:27
Bu sabah Nalçik Merkezli Sivil Toplum Kuruluşu Xabze ofisine FSB Baskını Yapıldı. Önceki akşam Xabze Başkanı Martin Koçesoko Gözaltına Alınmıştı.

 

Bu sabah Nalçik Merkezli Sivil Toplum Kuruluşu Xabze ofisine FSB Baskını Yapıldı. Önceki akşam Xabze Başkanı Martin Koçesoko Gözaltına Alınmıştı.

 

8 Haziran 2019 sabahı Nalçik- Çernişevki caddesindeki Xabze ofisine antiekstremist operasyonu yapan FSB görevlileri, ofiste bulunan tüm evrak ve bilgisayarlara el koydu.

 

O sırada Xabze ofisinde bulunan 4-5 kişinin ifadelerinin alınarak serbest bırakıldıkları öğrenildi. 

Perşembe akşamı (6 Haziran) Xabze organizasyonu başkanı Martin Koçesoko ve iki arkadaşı Lesken bölgesinde balık avından dönerken arabada uyuşturucu bulunduğu gerekçesiyle trafik polisleri tarafından gözaltına alınmıştı.

 

İfadesi alınan iki kişi serbest kalırken, Martin Koçesoko için 10 gün gözaltı kararı alındığı, Perşembe akşamından bu yana kimseyle görüştürülmediği ve Pazartesi günü avukatıyla görüşebileceği bilgisi var.

 

Ç.net Yayın Kurulu Notu: Xabze sivil toplum kuruluşu baskını ve Martin Koçesoko ile ilgili her gelişmeyi takip etmeye ve yayınlamaya devam edeceğiz 

 

Kaynaklar: Kavkazreali, Ajanslar

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 8 Haziran 2019


Bu haber toplam 3187 defa okundu.


Karden Murat

Rusya, "polis tuzağı" yuzunden AİHM tarafindan en fazla mahkum edilen ulke.Çok açık ki bu bir polis tuzağı.Bu olayı butun dunya duyacak, herkes Rusya Federasyonunu alkışlar herhalde.Yalnız şimdiden en alçakları ve en köpekleri ilan etmek gerekir;şunu diyenler; "Bir ulkenin kanunlarina uymak zorundasın, e ne var bunda, adam uyuşturucudan tutuklanmış,ne Çerkes meselesi".Bu lafların benzerini, şimdilerde Rusya ile Oscar film odulune aday olan magduriyet rolune soyunmus olanlar Adnan Khuade nin olayında söylemişlerdi.Yine soyleyecekler.

09 Haziran 2019 Pazar Saat 08:11
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net