Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsan Hakları Konseyi, Kabardey-Balkar'dan Martin Koçesokov'un Konusuna Dahil Olacak!
12 Haziran 2019 Çarşamba Saat 10:21
Rusya Sivil Toplumu ve İnsan Haklarını Geliştirme Başkanlık Konseyi Üyesi Aleksandr Brod, Koçesoko konusuna dahil olacaklarını söyledi.

Ria Novosti, 11 Haziran 2019

Aleksandr Brod: Rusya Sivil Toplumu ve İnsan Haklarını Geliştirme Başkanlık Konseyi Üyesi  

 

Rusya Sivil Toplumu ve İnsan Haklarını Geliştirme Başkanlık Konseyi Üyesi  Aleksandr Brod, Koçesoko konusuna dahil olacaklarını söyledi.

 

Aleksandr Brod'un RIA Novosti'ye verdiği demeçte: Rusya Federasyonu Başkanlığına bağlı İnsan Hakları Konseyi (HRC) basında çıkan haberlere göre, Kabardey-Balkar'da uyuşturucu bulundurma iddiası ile gözaltına alınan "Xabze" sivil toplum kuruluşunun başkanı olan Martin Koçesoko'nun konusuna dahil olacağını bildirdi.

 

Daha önce, başka bir eylemciye atıfta bulunarak, Koçesoko'nun tutuklandığı konusunda bir çok medya kuruluşu olduğu bildirildi: Kochesoko'nun arabasının polis memurları tarafından arandıktan sonra uyuşturucu içeren bir paket buldukları iddia edildi.

 

Brod, "Kesinlikle anlamamız gerektiğini düşünüyorum. Çalıştığımız sivil toplum kuruluşları ve bölge ile iletişim kurdum. Kabardey-Balkar'daki ombudsman ile temasa geçmeyi planlıyorum ..." dedi. .

 

Ona göre, önce soruşturmalar yapmanız, bir sivil toplum aktivistinin neyle suçlandığını anlamanız, şimdi nerede olduğu hakkında, tutukluluk koşullarını kontrol etmeniz gerekir.

 

"Kabardey-Balkar Cumhuriyeti cumhuriyet savcısına itirazda bulunma şartlarını netleştirmek gerekiyor, böylece durumu kontrol altında tutarak, kötüye gitmesine, fiziksel şiddete izin vermeyeceğiz" dedi.

 
 
 
Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer
 
Cherkessia.net, 12 Haziran 2019

Bu haber toplam 2168 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net