Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Martin Koçesoko'nun Avukatları Tanıkları Reddediyor!
23 Temmuz 2019 Salı Saat 13:23
Çerkes sosyal aktivisti Koçesoko davasında savunma tanıklarla karşı karşıya. Savunma avukatları, onların gerçek tanık olmadıklarını iddia ediyor.

Çerkes sosyal aktivisti Koçesoko davasında savunma tanıklarla karşı karşıya. Savunma avukatları, onların gerçek tanık olmadıklarını iddia ediyor.

Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesi- Nalçik

Kabardey-Balkar'dan Çerkes aktivisti Martin Koçesoko'nun avukatı Ruslan Zakalyuznu, Kavkaz.Reali'ye, aktivistin davasında tanıklarla karşı karşıya geldiklerini söyledi.

 

Ön duruşmada sonuç olarak, Vublov ve Mkrtulyan adındaki vatandaşların maaşlı kamu görevlisi tanıklar olduğu savunmanın argümanı oldu.

 

Avukat, onların Ekstremizmle Mücadele Merkezinde Gonov'a bağlı personeller olduklarını söyledi.

 

Zakalyuznu ayrıca "zaten bu bağlamda Rusya Federasyonu Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu'nun 60. Maddesi dahilinde tanık olamazlar" dedi.

 

Avukat Zakalyuzhu, "Bu bilgiler, Gonov ile yüzleşmenin sonunda ve şahitlerle yapılan son görüşmede onaylandı" diyor.

 

Avukatın açıklamasına göre, Martin Koçesoko davasıyla ilgilenen sorgu yargıcı Karov, bu soruşturma çalışmaları sırasında Gonov'u ve tanıkları korumak için ağır ihlallere girişiyor.

 

Karov'un ön duruşma çalışmasının sonuçlarından bahseden Ruslan Zakalyuznu, "Karov'a, savunma tarafından defalarca itiraz edildi, ancak itiraz kabul edilmedi ve sorgulanan kişilerin (Gonova, Vublov ve Mkrtulyan) duruşmadaki tanık ifadelerini bozup çarpıtarak sahtekarlığa devam ediyor" dedi.

 

Kavkaz.Reali'nin Koçesoko süreciyle ilgili notu: Çerkes sivil toplum kuruluşu Xabze'nin başkanı Martin Koçesoko 7 Haziran'da Nalçik'te gözaltına aldı. Güvenlik güçleri, arabasında bir torba uyuşturucu bulunduğunu iddia etti. Koçesoko tüm bu suçlamaları reddetti. 13 Haziran'da İçişleri Bakanlığı Koçesoko'nun esrar kullanma ve bulundurma suçunu kabul ettiğini açıkladı. Daha sonra, Koçesoko bunu baskı altında kabul ettiğini bildirdi. 25 Haziran'da, Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesi, aktivisti ev hapsinde tutmaya karar verdi.

 

Kaynak: https://www.kavkazr.com/a/30066209.html?fbclid=IwAR3rsRV3TvhMAFzFUz3eAqWH8MEP6JdTRv4Q7lejMZVHdmsMyLg1AyvH2Hc

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 23 Temmuz 2019


Bu haber toplam 2133 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net