Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya'da Suç İşleme Oranı En yüksek Yerler!
29 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 01:39
Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti ve Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Rusya'da suç işleme oranı en yüksek yerler olarak adlandırıldı.

 

Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti ve Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Rusya'da suç işleme oranı en yüksek yerler olarak adlandırıldı.

Rusya Federasyonu bölgelerinin suçluluk derecesini takip eden Bölgesel Sorunlar Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti, ülkenin en kriminojenik bölgesidir. Derecelendirme, Rusya Federasyonu'ndaki her bir konudaki sosyo-ekonomik durum ile cezai durum arasındaki ilişki göz önüne alınarak Nisan 2019 verilere dayanarak oluşturuldu.

 

Rusya'nın en kriminojenik bölgelerine, Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti öncülük ediyor. Ondan hemen sonra Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti bu reytingin ikinci sırasında yer alıyor.

 

Kuzey Kafkasya'nın diğer bölgeleri arasında, İnguşetya Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu'nun en dezavantajlı ilk on bölgesinde, suçluluk açısından dokuzuncu sırada yer aldı.

 

Derecelendirme uzmanları, Dağıstan'ı 15'inci sıraya, Kabardey-Balkar'ı 17'inci, Çeçen Cumhuriyeti'nide 18'inci sıraya yerleştirdi.

 

Suçluluk düzeyi açısından Kuzey Kafkasya'nın bölgeleri arasında en güvenli olanı, 34'üncü sırada, uzmanlar tarafından oluşturulan tablonun ortasına daha yakın bir yerde olan Stavropol Krayı.

 

Kaynak: https://kavkaz.mk.ru/social/2019/07/27/severnaya-osetiya-i-karachaevocherkesiya-nazvany-samymi-kriminogennymi-v-rossii.html?

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 29 Temmuz 2019


Bu haber toplam 2099 defa okundu.


Kguash Nefyn

Yerel doğal kaynaklar kullanılarak gelir getirecek üreticilik yetersiz olduğundan mıdır?

31 Temmuz 2019 Çarşamba Saat 01:26
Shulya Dogan

Hiç inanmıyorum.

30 Temmuz 2019 Salı Saat 17:54
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net