Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Martin Koçesoko Davasında ''Kadrolu'' Tanıklar Deşifre Edildi!
05 Eylül 2019 Perşembe Saat 15:55
Martin koçesoko için imal edilen cezanın konveyör makinesinin bir parçası olduğu anlaşıldı.

 

Timur Bahov, Yuga

Martin Koçeşoko için imal edilen cezanın konveyör makinesinin bir parçası olduğu anlaşıldı.

Xabze sivil toplum kuruluşunun başkanı, 30 yaşındaki Martin Koçesoko, şartlı tahliye ile serbest bırakıldı. Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesi, daha önce ev hapsini 8 Ekim'e kadar uzatan Urvan Bölge Mahkemesinin kararını bozdu (“Yuga Gazetesi No. 31). Yaklaşık dört düzine kadar seyirciler alkışla kararı karşıladılar.

 

Mayıs ayının sonunda, "Kendelen'de meydana gelen olayların organizatörlerinden biri" olduğu ile ilgili güvenlik birimleri ile bağlantılı kanallarda ve halka açık sosyal ağlarda Koçesoko hakkında bir dizi yayın çıktı. Olay yerindeki bir fotoğrafta, 3 Ekim'de bir köyde öldürülen 26 yaşındaki Rustam Abidoko ile beraber yakalandığı iddia edildi. Atazhukin bölge yetkilisi, (Gazeta Yuga” No. 40, 2018) Telegram haber kanallarından birinde, Kabardey-Balkar Devlet üniversitesindeki eğitimi esnasında Koçesokov'un esrar içtiğine dair isimsiz bir mektup yayınladı.

 

7 Haziran'da, Martin Koçesoko, Lesken bölgesinde gözaltına alındı, otomobilinde esrar bulundu. Koçesoko, polis memurlarının uyuşturucu yerleştirdiğini ve kendisini ölümle tehdit ettikleri için suçlamayı kabul etmek zorunda kaldığını söyledi. (Gazete Yuga No. 25).

 

Moskovalı avukatı Timur Khutov'a göre, soruşturmaya katılan tanıkların açıklamaları "birbirlerine benziyor": "Yazım hatalarına kadar. En ilginç nokta "marihuana" kelimesinin yazımıdır. Açıklamada bir "n" harfiyle ve aşağıda iki "n" harfiyle iki paragraf ile yazılmıştır. Ve her tanık için bu durum aynıdır.

 

Tanık Mkrtumyan, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca periyodik olarak "tam zamanlı tanık" olarak duruşmalara katıldığını doğruladı. Soyadı üzerindeki harfleri değiştirdiğini ve savunmanın yanında, ifadesinin doğrulanması sırasında onu bulamadığını doğruladı. Pasaport verilerinde, mahkemedeki yüzleşmede, Mkrtumyan olarak görünüyor. Ve mevcut materyale iliştirilen bütün araştırma açıklamalarında ise, Mkrtulyan.

 

Ancak en ilginç olanı: 2016'da Nalçik şehir mahkemesi tarafından uyuşturucu bulundurmaktan mahkum edildi ve cezaevinde bir yıl altı ay hapis cezası aldı. 2014 yılında da aynı tanık, 158. maddenin 2. bölümünden yargılandı. (Hırsızlık - Ed.)

 

Radikalizmle Mücadele Merkezi'nin bir çalışanı olan Gonov, yaptığı açıklamada, "soruşturma eylemlerine tanık olarak katılma konusunda tecrübeli, sağlam bir duruş sergileyen vatandaşları çekmeye karar verdiğini" belirtti. Tanığın numarasının telefon rehberinde kayıtlı olduğunu söyledi.

 

Bu tanıklar, 2018’de tespit ettiğimiz gibi, Nalçik Hezhev’in asistanı aleyhine açılan bir davaya katıldı. 2016'da, Çegem ilçesi sakinlerinden Batyrov'a karşı açılan bir ceza davasına da katıldılar. Ve bir deneme ile bu insanların hangi maddelerle suçlandığını tahmin edeceğiz: 228, narkotik ilaçların bulundurulması ve dağıtılması.

 

Bence tanıklar ceza davalarını imal etmek için oluşturulmuş bir konveyör makinesinin elemanları. Ve düzen aynıydı - basit. "Yolda durdurdular, tanıkları çağırdılar, aniden sürücü koltuğunun altında uyuşturucu buldular, insanlar tutuklandı ... "

 

Narkoloji muayenesi, Koçesoko'nun vücudunda "alkol veya uyuşturucu bağımlılığının varlığını gösterebilecek herhangi bir göstergenin kesinlikle bulunmadığını doğruladı": "Alkol, uyuşturucu ve uyuşturucu benzeri madde kullanmadığı tam anlamıyla yazıldı.

 

Avukat, tüm soruşturma eylemlerinin zaten tamamlandığını vurguladı, dava materyallerinin incelemesi devam ediyordu: "Ev hapsinde tutulmak için hiçbir usul gerekçesi yok.

 

Koçesoko, tek bir amaç için önleyici tedbirlerin gerekliliğini yerine getiriyor: Masumiyetini kanıtlamak ve lekesiz ismini geri kazanmak.

 

Kaynak: http://zapravakbr.ru/index.php/30-uncategorised/1333-ponyatye-kak-element-konvejernoj-mashiny-po-fabrikatsii-ugolovnykh-del?

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 5 Eylül 2019


Bu haber toplam 1929 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net