Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Krasnoyarsk Mahkemesi, Aslan Çerkesov Davasında Duruşmayı Erteledi!
14 Eylül 2019 Cumartesi Saat 16:12
2010'da futbol holiganını öldürme suçlamasıyla tutuklanan Kabardey'den Aslan Çerkesov'a uygulanan hukuksuzluklar 9 yıldır bitmek bilmiyor.

Кавказ Реали, 11 Eylül 2019

 

2010'da bir futbol holiganını öldürme suçlamasıyla tutuklanan Kabardey'den Aslan Çerkesov'a uygulanan hukuksuzluklar 9 yıldır bitmek bilmiyor.

 

Kabardey-Balkar'dan Aslan Çerkesov'un sorgu merkezinde altı ay boyunca sürekli gözaltına alınmasına ilişkin şikayetinin dikkate alınması gerekliliği nedeniyle Krasnoyarsk Bölge Mahkemesi duruşmayı erteledi. Bu konuda "Kavkaz.Realiy"ye, tutuklunun kız kardeşi Anna açıklamalarda bulundu.

Aslan Çerkesov, Yeniseysk hapishanesinin telekonferans görüşme odasında. 

 

9 Eylül'de mahkeme konferans görüşmesi yapamadı, bu nedenle duruşma 25 Eylül'e ertelendi.

 

Muhatap ayrıca, 3-4 Eylül gecesi, Çerkesov'un Federal Cezaevi Servisinin Yeniseysk hapishanesinden Rusya'nın Krasnoyarsk Kray'ındaki 1 No'lu bölge verem hastanesine nakledildiğini bildirdi.

 

"Midesinden şikayeti olmamasına rağmen, midesini muayene edecekleri söylendi. Aynı zamanda, erkek kardeşinin 38 derecenin üzerinde bir ateşi ve gerçek bir muayeneye ihtiyacı vardı. Anna Çerkesov'a, kardeşinin altı ay içinde 30 kilodan fazla kilo kaybettiğini söyledi

 

Yeniseysk hapishanesine Çerkesov'u (yerel sosyal aktivistler orasının yaşam için uygun olmadığını belirtiyor) yerleştirme koşullarına ek olarak, akrabalarına göre yemeğine domuz eti kattıkları hatırlatıldı. Sonuç olarak, Yeniseysk'e geldiğinde 96 kilo ağırlığında olan tutuklu çok kilo kaybetti. Son verilere göre, yaklaşık 63 kilo ağırlığında.

 

Aslan Çerkesov, 2010'da Moskova'da yaşanan bir çatışma sırasında futbol holiganı Yegor Sviridov'un öldürülmesi suçlaması ile 20 yıl hapis cezası çarptırılmıştı. Vladimir Putin şahsen taraftarın cenazesine katılmıştı.

 

Kaynak: https://www.kavkazr.com/a/30158825.html?fbclid=IwAR071IfP9cQlOKKP235gcTOpskd4fLDgY8-BNqCdZrhJ170E-PxTLlGj7h8

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 14 Eylül 2019


Bu haber toplam 2329 defa okundu.


İhsan Eker (Hajuko)

Yazık bu gencimize. İnşAllah tez zamanda bu musibetten kurtulur. Allah yar ve yardımcısı olacaktır. Amin!

17 Eylül 2019 Salı Saat 21:37
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net