Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Martin Koçesokov: Tutuklanmamdan Çok Önce Arabamda Esrar Bulunması İçin Provokasyon Hazırlandı!
20 Eylül 2019 Cuma Saat 12:51
Son aylardaki olaylar beni şaşırttı ve hızlı bir şekilde akla ve mantığa uygun olmayan sonuçlara yol açtı.

16 Eylül 2019, zapravakbr.ru

Son aylardaki olaylar beni şaşırttı ve hızlı bir şekilde akla ve mantığa uygun olmayan sonuçlara yol açtı.

Görünüşe göre şans getiren bir yıldız altında doğdum, çünkü sadece arkadaşlarım ve Kabardey-Balkar Cumhuriyeti sakinleri değil, aynı zamanda tüm Rusya Federasyonu'ndan tanımadığım pek çok insan savunmam hakkında konuşarak dayanışma gösterdi. Çok uluslu ülkemizin farklı bölgelerinden insanlardan destek sözleri almaya devam ediyorum.

 

Bir insanın kişisel özgürlüğünün değerini anlayan, zaten yeni teknolojiler, trendler üzerinde yaşayan neslimiz için, toplum ve hükümetin meşru- şeffaf etkileşiminin ulaşılabilir bir hedef olduğundan eminim.

 

Ne yazık ki, Rusya'nın farklı bölgelerinde, uyuşturucu madde yerleştirerek suç davaları oluşturan bu tür güvenlik güçleri, devletin çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini sanıyorlar. Ama gerçekte resmi suçlar işleyen ve böylece devletin temellerini baltalayan asıl onlardır.

 

Er ya da geç, bu suçlarının objektif bir adalet uygulamasında hesap vereceğine eminim.

 

Arabamda marihuana (esrar) bulunmasıyla yapılan provokasyonun, gözaltına alınmamdan çok önce hazırlandığı artık biliniyor. Arabamı alıkoyan trafik polisleri, aynı sabah erken saatlerde bu konuda bir emir aldıklarını itiraf ettiler. Zaten saat 12: 00'da, yani tutuklanmadan 4 saat önce, Kabardey-Ballar Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Merkezi Kontrol Merkezi personeli olan M. L. Gonov, L. B. Karmov, onların emrinde çalışan tanıkları A. A. Vyblova ve onlar tarafından defalarca denenip uyuşturucu bulundurmaya çalışan V. G. Mkrtumyan'ı bu provokasyon için hazırladılar.

 

Nalçik'ten 50 kilometre uzaklıkta, benim planlı gözaltı alınma yerime getirildiler. Ne CEE personeli, ne de müfettişler marihuana alıp sakladığıma dair bir iz bulamadılar. Farklı polis memurları tarafından hazırlanan farklı tutanaklarda birbirleri ile çelişkili hikayeler sıralanıyor. Yani o kadar ki, bu ceza davasını yanlış kanıtlarla yönlendirmek isteyenler, kendi çelişkili tutanaklarını ve suçlamalarını bile okumaktan kaçınıp ortak bir itham iddianamesi yaratmak için zahmete bile girmediler.

 

Ve şimdi, bariz gerçekleri itiraf etmek yerine, ne pahasına olursa olsun davayı mahkemeye taşımaya ve kendi suçlarını saklamaya çalışıyorlar. Bu saçma ve kısmen komik ceza davasının içeriği cumhuriyetin tüm sakinlerinin ilgisini çekeceği için açık bir muhakeme ile halka açık bir davadan korkmuyorum.

 

Gazetecilerin, avukatların, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti'nin ilgili vatandaşlarının ve tüm ülkenin desteği, cezai kovuşturmamın asıl gerekçelerine ışık tutmasına ve delillerin tahrif ettiği gerçekleri ortaya çıkarmasına izin verdi.

 

Hepinizden kayıtsız kalmamanızı ve tüm bu gerçeklerin örtbas ettirilmemesi için yardımlarınızı rica ediyorum, çünkü bu dava pek çok açıdan sadece benim kaderimi değil, daha önce yargısız infaza maruz kalan cumhuriyet sakinlerinin ve Rusya Federasyonu'nun diğer gençlerinin de kaderini etkileyecektir.

 

Şayet bu ceza davasını uydurma delillerle yaratanlar cezasız kalmaya devam ederse, masumların üzerindeki zulümleri devam edecektir. 

 

Bu zor durumda benim kaderime en azından bir şekilde etkileyen herkese içten şükranlarımı sunuyorum, desteklerini takdir ediyorum. Ortak geleceğimize önem veren herkesten aynı tutumu sürdürmelerini, aynı katılımı göstermelerini diliyorum.

 

Saygılar, Martin Koçesoko

 

Kaynak: http://zapravakbr.ru/index.php/30-uncategorised/1339-martin-kochesokov-provokatsiyu-s-obnaruzheniem-v-moem-avtomobile-marikhuany-gotovili-zadolgo-do-moego-zaderzhaniya?fbclid=IwAR3tAgLO1xUd343ZAkuMOD0XRuPD_3TxWUz39I1rQl5y1FF5h7vOaL9DMUo

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 20 Eylül 2019


Bu haber toplam 1762 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net