Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aleksey Kudrin: Bugün Gidilen Yol Yanlış!
03 Aralık 2019 Salı Saat 23:49
Kudrin Rusya'da ademi merkeziyetçilik istedi: 'Bugün gidilen yol yanlış...' dedi. Rusya Sayıştay Başkanı ve eski Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, mevcut tek merkezi yönetim anlayışına yönelik eleştirilerini sürdürüyor.


Kudrin Rusya'da ademi merkeziyetçilik istedi: "Bugün gidilen yol yanlış..." dedi.  Rusya Sayıştay Başkanı ve eski Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, mevcut tek merkezi yönetim anlayışına yönelik eleştirilerini sürdürüyor. 

Kudrin son olarak, her türlü sorunun çözümü için "hiyerarşiyi kuvvetlendirme" fikrine yönelmenin yanlış olduğunu söyledi. Kudrin ayrıca   ademi merkeziyetçilik vurgusu yaparak, belediyelerin yetkilerinin arttırılmasını ve kendilerine ek bütçe tahsis edilmesini önerdi.

 

RBC televizyonuna konuşan Kudrin, en küçük kararların alınması sırasında bile merkeziyetçi yapının kuvvetlendirilmesi gerektiği tezini sık sık işittiğini belirterek, "Bunun yanlış bir yol" olduğunu dile getirdi. Kudrin'e göre, "natsproyekt" tabir edilen devlet destekli büyük ulusal projelerde de yerel yönetimlere daha fazla inisiyatif tanınması gerekiyor.

 

Sayıştay başkanı, Ekim ayında yaptığı bir konuşmada da ulusal projelerin yürütülüşündeki hiyerarşiyi eleştirmişti. Rus hükümeti 2024 yılına kadar tamamlamayı planladığı bu projelere 26 trilyon ruble harcayacak.

 

Kaynak: http://www.turkrus.com/957140-kudrin-rusyada-ademi-merkeziyetcilik-istedi-bugun-gidilen-yol-yanlis-xh.aspx

Cherkessia.net, 3 Aralık 2019


Bu haber toplam 2140 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net