Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya, Soçi Olimpiyatları Madalya Sıralamasında Birinciliği Kaybetti!
15 Şubat 2020 Cumartesi Saat 21:51
Biatloncu Yevgeni Ustyugov'un diskalifiye edilmesinden sonra 2014 Olimpiyat Oyunlarının madalya sıralamasında Rusya birinciliği kaybetti.

Kommersant, 15 Şubat 2020

 

Biatloncu Yevgeni Ustyugov'un diskalifiye edilmesinden sonra 2014 Olimpiyat Oyunlarının madalya sıralamasında Rusya birinciliği kaybetti.

Uluslararası Biatlon Birliği (IBU) Rus atleti doping yapmaktan suçlu buldu, Ustyugov iki yıl boyunca yarışmalardan uzaklaştırıldı. Sporcu, Soçi Olimpiyatları'nda aldığı altın madalya da dahil olmak üzere tüm ödüllerini kaybedecek.

 

Bir altın madalya elinden alındıktan sonra Rusya'nın kazanımında 10 altın, 9 gümüş ve 9 bronz madalya olacak.

 

Sonuç olarak, Rus takımı 2014 Oyunlarının madalya sıralamasında ikinci sıraya düşecek. Birincilik ise 11 altın, 5 gümüş ve 11 bronz madalyayla Norveç'e geçecek.

 

Uluslararası Biatlon Birliği (IBU) Ustyugov dışında 2010 Olimpiyatlarında biatlon şampiyonu olan Svetlana Sleptsova'yı da diskalifiye etti. Ayrıca yasaklanmış bir madde kullanmaktan da suçlu bulundu ve iki yıl boyunca uzaklaştırdı ve biatloncu kariyerine 2017'de son verdi.

 

Sporcuların IBU kararına itiraz etmek için 21 günleri var. Rusya Biatlon Birliği (RBU) Başkanı Vladimir Drachev RIA Novosti'ye verdiği demeçte, biatletlerin itirazlarına tüm belgeleri inceledikten sonra karar verileceğini söyledi.

 

RBU başkanı "Onlara resmi belgeler aldık (Ustyugov ve Sleptsova'ya -"B"), burada bir IBU bildirimi var. Çok sayıda belge var, bunları dikkatle değerlendirmemiz gerekiyor" diye açıkladı.

 

Kaynak: https://www.kommersant.ru/doc/4258503?fbclid=IwAR1p-K-klhpA59sAc36PkGnoQGnHHTkeBMOKKPkRjDZgSwvUHHRSoMZZfAc


Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 15 Şubat 2020
 
 
***
 
Россия лишилась первого места в медальном зачете сочинской Олимпиады
 
Россия потеряла первое место в медальном зачете Олимпийских Игр 2014 года после дисквалификации биатлониста Евгения Устюгова. Международный союз биатлонистов (IBU) признал российского спортсмена виновным в употреблении допинга, Устюгов отстранен от соревнований на два года. Спортсмен лишится всех наград, в том числе золотой медали сочинской Олимпиады.
 
После лишения одной золотой медали на счету России останется 10 золотых, 9 серебряных и 9 бронзовых медалей. В итоге российская сборная опустится на второе место в медальном зачете Игр-2014. Первое место достанется Норвегии — у нее 11 золотых, 5 серебряных и 11 бронзовых медалей.
 
Помимо Устюгова IBU дисквалифицировала олимпийскую чемпионку 2010 года по биатлону Светлану Слепцову. Ее также признали виновной в употреблении запрещенного вещества и отстранили на два года. Биатлонистка закончила карьеру в 2017 году.
 
У спортсменов есть 21 день, чтобы подать апелляцию на решение IBU. Решение по апелляциям биатлонистов примут после изучения всех документов, заявил «РИА Новости» президент Союза биатлонистов России (СБР) Владимир Драчев. «Мы получили официальные документы по ним (Устюгову и Слепцовой.— “Ъ”), есть заявление IBU. Документов очень много, нужно тщательно рассмотреть их»,— пояснил глава СБР.
 

Bu haber toplam 1609 defa okundu.


CANDEMİR (KAYSERİ)

SOÇİ'NİN LANETİ!

BETER OLSUNLAR.

16 Şubat 2020 Pazar Saat 17:06
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net