Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çerkes Aktivist Martin Koçesoko Yeniden Suçlandı!
04 Mart 2020 Çarşamba Saat 08:53
"Xabze" sivil toplum örgütü başkanı Martin Koçesoko'nun iddianamesi yenilendi. Bu konu hakkında avukatı Timur Hutov Kavkaz.Realiy'e bilgi verdi.

 

"Xabze" sivil toplum örgütü başkanı Martin Koçesoko'nun iddianamesi yenilendi. Bu konu hakkında avukatı Timur Hutov Kavkaz.Realiy'e bilgi verdi.

Avukat Timur Hutov, "Şimdi, yeniden bir öncekinden farksız olarak suçlandı ve tanıklar nöropsikiyatrik bir dispansere gönderildikten sonra akıl sağlıklarını belirlemek için uzmanlarca muayene edildi" diye bildirdi.

 

Kavkaz.Realiy'in yazdığı gibi, birinci tanık daha önce uyuşturucu bulundurmaktan mahkum edilmiş ve ikincisi de onun tanığıydı.

 

Çerkes aktivist Martin Koçesoko'nun Haziran başında Kabardey-Balkar'da gözaltına alındığını, daha sonra ev hapsine alındığını ve 23 Ağustos 2019'da Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesi tarafından serbest bırakıldığını hatırlayın. Güvenlik görevlileri arabasında bir paket uyuşturucu bulunduğunu söylemişlerdi.

 

Kaynak: https://www.kavkazr.com/a/30462607.html?fbclid=IwAR3rWVnHoHHqJLh5KbJ2spfejUj6Jtm-wRTOkp6YMl9kSADpIuWIPUTXnTs

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 4 Mart 2020


Bu haber toplam 1684 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net