Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adıgey'de Koronavirüs Önlemleri Alınıyor!
29 Mart 2020 Pazar Saat 23:27
Bölgemizde Koronavirüs (COVID -19) şüphesiyle 5 kişi tespit edildi. Bunlardan biri Moskova'da öğrenci olan bir genç ve onun teması olan 2 kişi. Bunun dışında biri Tayland'dan dönmüş 2 kişi daha var. Bu kişilerden alınan test örnekleri Moskova'ya gönderildi, sonuç bekleniyor. Hiçbirinin durumu ağır değil.

 

Bölgemizde Koronavirüs (COVID -19) şüphesiyle 5 kişi tespit edildi. Bunlardan biri Moskova'da öğrenci olan bir genç ve onun teması olan 2 kişi. Bunun dışında, biri Tayland'dan dönmüş 2 kişi daha var. Bu kişilerden alınan test örnekleri Moskova'ya gönderildi, sonuç bekleniyor. Hiçbirinin durumu ağır değil.

Adıgey'de bu yeni bulaşıcı hastalığın yaygınlaşmasını önlemek için belirli görevleri olan ekipler teşkil edildi. Bu gurupların içerisinde sağlık çalışanları, yerel yönetim ve içişleri bakanlığı temsilcileri yer alıyor.

   

1 Mart 2020 itibarıyla bugüne kadar yurtdışından ülkeye giriş yapanları tespit edilerek kontrolleri yapılıyor.

 

Operasyon merkezinin bildirimine göre 24 saat içinde yabancı ülkelerden gelen 584 kişi (243 ü Maykop) cumhuriyete giriş yaptı. 510 kişi kontrol edildi, 490 kişi karantinaya alındı. 5 kişinin karantinası kaldırıldı.

 

Bugün itibarıyla bulaşıcı hastalık tedavi merkezi olan hastanede 11 kişi yatıyor. Bunların 5 inde koronavirüs şüphesi var, 485 kişi evlerinde takip ediliyor.

 

Rusyada Sağlık Koruma ve İletişim bakanlıkları www.gosuslugi.ru isimli devlet çalışmaları portalında ayrı bir bölüm açıldı. Bu portal korona virüse dair sağlık açısından dahil olduğunuz grubun tespit edilmesine yönelik. 


Başka bir işlevi ise, insanlar polisi ararken bağlı olduğu sağlık kurumunun haberini alabilecekler. Bunun yardımıyla Rusya Federasyonu'nu oluşturan birimler sağlık durumunu izleyebilecekler ve gerekli sağlık kurumunun yardımını zamanında sağlayabilecekler..

 

Hastalığın yayılmaması için görüşmeler:

 

Bulaşıcı hastalık olan koronavirüsle mücadele için Adıgey'de açılan operasyon merkezi gerekli önlemleri aldı.

 

Orada, halk sağlığını korumak için Bakanlık ve Rusya Sağlık Denetleme idaresi, yabancı ülkelerden dönenleri tespit ediyor, takip ederek işlerini kolaylaştırıyor ve gözlenmesi gereken kişilerin karantinalarını bozmamalarını sağlıyor.

 

Aynı şekilde tedavi kurumlarında ilaçlar ve çalışanların kendilerini koruyacakları kıyafetleri yeterli miktarda, el altında bulmaları gerektiğini operasyon merkezide teyit ediyor.

 

Koronavirüs için en riskli grup olarak sayılan 65 yaş üstü çalışanların listeleri hazırlandı. Onlar zorunlu olarak evlerinde kalacaklar. Bu süre zarfında İhtiyaçları gönüllüler tarafından sağlanacak.

  

Devlet yürütme organları, il ve belediye başkanlarının yapmaları gerekli olan; belirlenenlerden devlet ve belediye sorumlulukları elektronik ortama uygun İhtiyaçlarının giderilmesi için öncü listeler yazmaları.

 

Koronovirüsten korunmak için gerekli tedbirleri almak ve uygulamaları anlatmakta bu sorumluluğun gereği.

 

Kaynak: https://adygvoice.ru/2020/03/27/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%D1%8B%D0%BC-%D0%BF%D1%8D%D1%88i%D1%83%D0%B5%D0%BAi%D0%BE%D1%80%D1%8D-i%D0%BE%D1%84%D1%88i%D1%8D%D0%BD%D1%85%D1%8D%D1%80-%D0%B7%D1%8D/?

 

Çeviri: Kube Nurhan Fidan

Cherkessia.net, 29 Mart 2020


Bu haber toplam 1695 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net