Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koronavirüs ve Kabardey Balkar Cumhuriyeti’nin (KBC) Aydınlık İnsanları.
31 Mart 2020 Salı Saat 22:21
Ne yazık ki, insanların başı belada olduğu zamanlarda para kazanmaya çalışan fırsatçılar ortaya çıkıyor. Ama neyse ki, mallarını paylaşan ve ihtiyaç sahiplerine yardım eden birçok kişide vardır.

 

Ne yazık ki, insanların başı belada olduğu zamanlarda para kazanmaya çalışan fırsatçılar ortaya çıkıyor. Ama neyse ki, mallarını paylaşan ve ihtiyaç sahiplerine yardım eden birçok kişide vardır.

 

Her zaman, ihtiyacı olanlara yardım eden hayırsever insanlar mevcuttur. Ancak, yaşamın zor dönemlerinde yaptıkları eylemleri özellikle dikkat çekicidir. Nalçik'teki koronavirüs salgını tehdidi nedeniyle, yardımlar yoğunlaştı. Birisi maskeleri dikmeye başladı, diğerleri ekmek pişirdi, tüm bunları ücretsiz olarak insanlara dağıttı, yine bazıları da gönüllü bir organizasyona katıldı ve yalnız yaşayan yaşlılara yiyecek ve ilaç dağıtıyor.

 

Cumhuriyette yeterli maske olmaması nedeniyle, bireysel girişimci Arsen Olmezov maskelerin dikimini organize etti. Malzemeleri satın aldı, onları evde diken kadınları işe aldı. Dün ilk parti olan 100 adet maske dağıttı. İnstagram sayfasında maske isteyenler "Galeri" alışveriş merkezinde "facr" (Фаджр) satış noktasında ücretsiz olarak alınabileceklerini bildirdi. Yeniden kullanılabilir maskeler, yıkanabilir ve ütülenebilir…

 

"Kırlangıç Yuvası" süpermarketi risk altındaki yaşlı insanlara yardım etmeye karar verdi. Bu kişilerin listesini Nalçik Çalışma, İstihdam ve Sosyal Koruma Merkezi tarafından sağlandı. Ücretsiz yardım paketi, şeker, un, tereyağı, çay, kurabiye gibi temel gıda ürünleri içeriyor.

 

Zolsky bölgesinden, erkek ve kız kardeş olan Aslan ve Zalina, yedi ton patates satın aldı. Nalçik, Nartkala ve Baksan sakinlerine dağıtmayı planlıyorlar. Patatesler, 6 bin torbadan oluşuyor. ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve büyük ailelere ücretsiz olarak dağıtılacak.

Nalçik sakini Roman Kushkhov, "şık" mağazasında satışa sunulan tüm ekmeklerin bedelini ödedi, böylece mağaza ziyaretçileri ücretsiz olarak ekmek alabiliyor. Gorny alışveriş merkezi, her gün kendi fırınında pişirilen ekmeğin bir kısmını ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtıyor.

  

Tüm Rusya sosyal hareketi "Tıbbi Gönüllüler" in Kabardey-Balkar bölgesel şubesi aktif olarak faaliyet gösteriyor. Koronavirüsün yayılmaması için önlem olarak evde kalmak zorunda kalan yaşlılara yardım etmek için bir merkez açtılar. 85 gönüllü, tıp öğrencisi, yaşlılara yiyecek ve ilaç ihtiyaçlarını evlerine teslim ediyorlar, kamu hizmetleri (Elektrik,su,doğalgaz vs.) ödemelerine yardımcı oluyorlar . rganizasyonu, Nalçik Tıp Fakültesi çalışanı Zalina Kushkhova tarafından yönetiliyor.

 

KBC’nin eski başkanı olan senatör Arsen Kanokov'un Nalçik sakinlerine ücretsiz maske dağıtma kararını zaten bir çok medya yazdı. Arsen ayrıca, gerekirse, Sindika Intour Hotel ve koronavirüs hastalarını barındırmak için 160 yataklı tedavi ve sağlık kompleksi sağlamaya hazır olacağına söz verdi. 

 

Ayrıca Çinli bir şirketle mekanik ventilasyon ekipmanı ve test kiti alımı konusunda görüşmelerde bulunduğunu beyan etti.

 

Bence, eminim cumhuriyette bu zor zamanda iyi işler yapacak pek çok insan olacak. Sizde onlardan bahsedebilirsiniz.

Erich Maria Remarque gibi, "Karanlık zamanlarda, aydınlık insanlar açıkça görülebilir."

 

Kaynak: https://www.kavkaz-uzel.eu/blogs/83787/posts/42464

 

Çeviri: Beşto Yılmaz Beştepe

Cherkessia.net, 31 Mart 2020


Bu haber toplam 1643 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net