Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Martin Koçesoko'nun Duruşması 11 Ağustos'da Nalçik Şehir Mahkemesinde Yapılacak!
07 Ağustos 2020 Cuma Saat 00:13
Kabardey Balkar'dan Çerkes aktivist ve Çerkes organizasyonu 'Хабзэ Хасэ' başkanı Martin Koçesoko'nun duruşması 11 Ağustos günü yapılacak.

 

Kabardey Balkar'dan Çerkes aktivist ve Çerkes organizasyonu ''Хабзэ Хасэ" başkanı Martin Koçesoko'nun duruşması 11 Ağustos günü yapılacak.

Geçtiğimiz yıl Martin'in arabasında uyuşturucu bulunduğuna dair güvenlik güçlerince operasyon yapılmış, ancak bu kanıtlanamadığı gibi Martin üzerine atılı suçu kabul etmemişti.

 

Ona yapılan kumpasın amacı açıktır. Martin'in Çerkes ulusal meselesi için çalışıyor olması. Martin bugünlerde ev hapsinde. Duruşmaları sonuçlanıncaya kadar ev hapsi devam edecek.

 

Bir yıl önce Moskovalı gazeteci Ivan Golunov aynı şekilde uyuşturucu kumpası kurularak gözaltına alınmış ancak yüzlerce kişi bu olayı protesto edince çarçabuk serbest bırakılmıştı.

 

Çerkes organizasyonları Ivan Golunov olayını emsal göstererek Martin'in özgürlüğü için çeşitli girişimlerde bulunuyorlar.

 

Kaynak: https://adygplus.blogspot.com/2020/08/i-11-i-i.html?fbclid=IwAR3XrUhzTVhhngEA4B8o8iJcmchQX0VYvUUZgRsdpUNBjggH0MKUoFT2WU0

 

Çeviri: Kube Nurhan Fidan 

Cherkessia.net, 7 Ağustos 2020


Bu haber toplam 1712 defa okundu.


İhsan Eker (Hajuko)

Martin Koçasko kıymetli bir çocuğumuz. Onun hür olmasını temenni ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olacaktır inşaallah.

07 Ağustos 2020 Cuma Saat 15:34
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net