Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Martin Koçesoko'nun Mahkemesi 3 Eylül'e Ertelendi!
17 Ağustos 2020 Pazartesi Saat 16:30
Kabardey Balkar Cumhuriyetinden Çerkes aktivist ve Çerkes organizasyonu ''Хабзэ Хасэ' başkanı Martin Koçesoko'nun mahkemesi 3 Eylül 2020 gününe ertelendi.

 

Kabardey Balkar Cumhuriyetinden Çerkes aktivist ve Çerkes organizasyonu ''Хабзэ Хасэ" başkanı Martin Koçesoko'nun mahkemesi 3 Eylül 2020 gününe ertelendi. 

Erteleme nedeni olarak, savcılık tanıklarının bugün Nartkala'da saat 10.00 da yapılan mahkemeye gelmemesi gösterildi. 

 

Hatırlayalım, geçtiğimiz yıl Martin'in arabasında uyuşturucu bulunduğuna dair güvenlik güçlerince operasyon yapılmış, ancak bu kanıtlanamadığı gibi Martin üzerine atılı suçu kabul etmemişti.

 

Çerkes aktivistlere göre Martin'e yapılan kumpasın amacı açıktır. Martin'in Çerkes ulusal meselesi için çalışıyor olması. Duruşmaları sonuçlanıncaya kadar Martin'in adli kontrolü devam edecek.

 

Bir yıl önce Moskovalı gazeteci Ivan Golunov aynı şekilde uyuşturucu kumpası ile gözaltına alınmış ancak yüzlerce kişi bu olayı protesto edince çarçabuk serbest bırakılmıştı.

 

Anavatan ve diaspora'dan bir çok Çerkes aktivisti Koçesoko Martin özgürlüğüne kavuşuncaya kadar onu gündemden düşürmeyeceklerini söylüyorlar.  

 

Kaynak: https://adygplus.blogspot.com/2020/08/i-i-3-i.html?fbclid=IwAR1lBuCuJmfQ-CjJGvKdibDA6CvXxgVKBf5Y0I6wdhZJS59R_hAnUFZ1sy0

 

Çeviri: Kube Nurhan Fidan 

Cherkessia.net, 17 Ağustos 2020


Bu haber toplam 1875 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net