Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çerkes Karma Dövüş Sanatları Güreşçileri Yılın En Önemli Turnuvasını Kazandı!
17 Şubat 2021 Çarşamba Saat 22:41
Karma Dövüş Sanatları ACA-117 MMA turnuvası hafta sonu Soçi'de sona erdi. Yarışmaya farklı ülkelerden sporcular katıldı, katılımcıların çoğu Rusya ve Brezilya'dan oldu.

 

Kavkaz Uzel, 16 Şubat 2021

Karma Dövüş Sanatları ACA-117 MMA turnuvası hafta sonu Soçi'de sona erdi. Yarışmaya farklı ülkelerden sporcular katıldı, katılımcıların çoğu Rusya ve Brezilya'dan oldu. 

 

Adıgey, Kabardey-Balkar ve Karaçay-Çerkesya'dan  sporcuları desteklemek için  onlarca araba ve otobüsle vatandaşlar geldi. Ayrıca  etkinliği "Şıu Xase" (Шыу Хасэ) organizasyonu ve profesyonel Halk dansları Topluluğu "Zihiya" da destek verdi.

Dövüşlerin yapıldığı Krasnaya Polyana'daki WOW Arena'nın önünde ulusal müzik sesleri, lezginka, Kabardey atlarının ve Çerkes bayraklı binicilerin zıplayışları, yabancı konukları ve turistleri şaşırttı.

 

Sporcuların mücadelesi, Instagram'da ACA MMA liginin yanı sıra "Circassian_warriors" spor grubu ve diğer Çerkes hesaplarında yer aldı.

 

Zamir Aripshev,  kazanan ilk Çerkes sporcu oldu.  Brezilyalı sporcu Roberto ile mücadele etti ve ikinci turda teknik nakavtla erken bir galibiyet aldı. Kavga hakem tarafından durduruldu.

İslam Meshev hakemlerin oybirliği kararı ile Brezilyalı Rodrigo ile mücadelede zafer kazandı. Meshev, gazetecilere verdiği röportajda Moskova'da veya Krasnodar'da her yerde, her zaman, destekleyen ve kazanmak için motive eden taraftarlara teşekkür etti. 

 

Meshev, sözleşmenin sona ermesiyle ilgili planları sorulduğunda, duruma göre hareket edeceğini söyledi. Başka bir lige geçmeyeceğini veya yurt dışına çıkmayacağını da söyledi. 

 

Röportajda, hasta çocuk Adam Nagoev'den de bahsetti. Bütün  Cumhuriyetin ''zolgensm'' ilacı için para topladığı ve bu sorunun hatırlanması gerektiğini söyledi.

Ali Bagov da Brezilyalı ile mücadele etti. Rakipler parterde çok zaman geçirdiler. Son saniyeye kadar kimin kazandığı belli değildi. Ancak hakemler Bagov'un daha güçlü olduğuna karar verdi. Şimdi ligde şampiyonluk kemeri için mücadele etme fırsatı buldu. Röportajda, kimi hatırladığı sorulduğunda Bagov, "asıl önemli olan anne, annelerinize iyi bakın" cevabını verdi.

Dördüncü kazanan Çerkes Ramazan Kişev, Aşkab Zulaev ile mücadele etti. Taraftarların ve röportaj yapanların bildirimlerine göre, dövüş son derece eğlenceliydi, "akşamın dövüşü" olarak adlandırıldı. Sporcular perçinlemede çok mücadele ettiler ve seyirciler ayakta  ilginç mücadelenin sonucunu  izledi. Sonuç olarak, Kishev "akşamın dövüşü" bonusunu aldı.

Kaynak: https://www.kavkaz-uzel.eu/blogs/83787/posts/47013?fbclid=IwAR1e2MkXlWjFJeuYfqA4chrT1x4o2cNZ7hn00K32mABxtlYm-chCX-QX9Cs

 

Çeviri: Beşto Yılmaz Beştepe

Cherkessia.net, 17 Şubat 2021


Bu haber toplam 1946 defa okundu.


Астемир

Адыгэ уэй уэй

21 Şubat 2021 Pazar Saat 21:56
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net