Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adıgey Cumhuriyeti Devlet Egemenliği Bildirgesi'nin İmzalanması 30 Yaşında!
02 Temmuz 2021 Cuma Saat 16:47
Tam 30 yıl önce - 28 Haziran 1991'de - Adıge Halk Vekilleri Bölgesel Konseyi'nin beşinci oturumu, Sovyet Sosyalist Adıge Cumhuriyeti Devlet Egemenliği Bildirgesini kabul etti.


Tam 30 yıl önce - 28 Haziran 1991'de - Adıge Halk Vekilleri Bölgesel Konseyi'nin beşinci oturumu, Sovyet Sosyalist Adıge Cumhuriyeti Devlet Egemenliği Bildirgesini kabul etti. 

Bu bölgemizin tarihindeki en önemli kilometre taşlarından biriydi. Egemenlik Bildirgesi, Adıgey'in yenilenen Rusya'daki yerini ve rolünü tanımlayan yasal bir belge haline geldi.

 

Birkaç gün sonra, 3 Temmuz 1991'de federal parlamentonun bir toplantısında, özerk bölgenin RSFSR'nin bir parçası olan bir cumhuriyete dönüştürülmesine ilişkin bir yasa kabul edildi. Bugün, kesin bir güvenle söyleyebiliriz ki, Adıgey halkının Rusya Federasyonu'nun tam teşekküllü bir konusu olarak kalkınma lehine yaptığı tarihsel seçim doğruydu.

 

Tüm bu yıllar boyunca, sosyal barışı ve etnik gruplar arası uyumu özenle koruyarak, iyi komşuluk ve karşılıklı saygı geleneklerini güçlendirerek, sosyal ve ekonomik dönüşümler yolunda istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz.

 

Önümüzde daha yapılacak çok önemli işler ve başarılar var. Eminim ki gelecekte birlikte, barış ve uyumu koruyarak her türlü sorunu çözeceğiz, çocuklarımız ve torunlarımız için iyi bir gelecek sağlayacağız, sevgili Adıgey'imizi Rusya'nın müreffeh ve müreffeh bir bölgesi yapacağız.

 

Kaynak:http://www.natpressru.info/index.php?newsid=12488

 

Çeviri:Lıperıt Perenıko

Cherkessia.net, 2 Temmuz 2021


Bu haber toplam 1308 defa okundu.


Hakan Akın

Son 15 yıl hayal kırıklığı, üzerine hiçbir şey konulamadı.

06 Temmuz 2021 Salı Saat 22:17
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net