Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çerkes Filolog ve Şair Larisa Tuptsokova'ya Gürcistan Zafer Nişanı Verildi!
26 Mayıs 2022 Perşembe Saat 14:49
Yüksek devlet ödüllerinin takdim töreni 24 Mayıs 2022'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşti.

 

Gürcüstan Cumhurbaşkanı Salome Zurabishvili'nin emriyle Tiflis Devlet Üniversitesinden Oset şair Prof. Naira Bepiev,  Abhaz şair, gazeteci İrma Osia, Çerkes Kültür Merkezi çalışanı, Çerkes şair Larisa Tuptsokova "Gürcüstan'ın Zafer Nişanı"ile ödüllendirildi. 

Yüksek devlet ödüllerinin takdim töreni 24 Mayıs 2022'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşti. 

Şairler başarılı edebi çeviri alanında ödüllendirildiler. Onlar Gürcü şair Dato Magradze'nin ünlü şiiri "Giacomo Ponti"nin Kafkas dillerine çevirilerinin yazarlarıdır. Naira Bepieva - Osetçeye çeviri, Irma Osiya - Abhazcaya çeviri, Larisa Tuptsokova - Çerkesceye çeviri (Batı lehçesi).

Çerkes Kültür Merkezi'nin tüm personeli ve çevirmenleri, Gürcü devletini bu tür onursal ödülü için tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyor!

 

Kaynak: http://circassiancenter.org/index.php?news=142910&fbclid=IwAR14nTEOeyl9TulMad5HdjQLQSmKz3XApulyocvg79p7-nbcsqgCn-UOK6g

 
Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer
 
Cherkessia.net, 26 Mayıs 2022
 

Bu haber toplam 1521 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net