Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anti-Olimpiyat Eylemi Organizatörü Andzor Ahahov, Mühimmat Taşıdıkları ile İlgili Suçlamaları Reddetti
10 Haziran 2014 Salı Saat 19:20
Mart'ın 11'inde Akhokhov, Rusya Federasyonu Soruşturma Komitesine (ICRF) atıfta bulunarak 7 Şubat'ta diğer göstericilerle birlikte Soçi'de tutuklandığında işkence gördüğünü ve daha sonra memurlar tarafından baskıya maruz kaldığını beyan etti.

Soçi Kış Oyunlarına karşı 7 Şubat'ta Nalçik’te yapılan eylemin organizatörü olan Andzor Ahahov saldırı fişekleri taşıdığıyla ilgili olan iddiaları rededip, aleyhine açılan davayı bir baskı metodu olarak değerlendirdi.  Nalçik UVD'ye göre, Ahahov'un atış mühimmatı soruşturması sonlandı; dosya da savcılık makamına sevk edildi.

Mart'ın 11'inde Akhokhov, Rusya Federasyonu Soruşturma Komitesine (ICRF) atıfta bulunarak 7 Şubat'ta diğer göstericilerle birlikte Soçi'de tutuklandığında işkence gördüğünü ve daha sonra memurlar tarafından baskıya maruz kaldığını beyan etti.Nalçik UVD'de bir müfettiş olan Ruslan Shogenov "Caucasian Knot" muhabirine şöyle dedi: "Andzor Ahahov, evinde yapılan aramada tespit edilen gerçek mermilerden ötürü şüpheli durumda"

Avukat Rustam Matsev, Ahahov bağımsız bir uzman kuruluşa elektrik akımıyla işkence görüp görmediğini ispatlamak için başvurdu dedi.

ICRF - Kabardino Balkaria Cumhuriyeti Araştırma Departmanı, Nalçik Araştırma Birimi Müfettişi Denis Erykomenko'nun bildirdiğine göre, Ahahov'un işkence beyanıyla ilgili tahkikat çalışması başladı.

 

Kaynak: http://eng.kavkaz-uzel.ru/articles/28353/

 

Çeviri: Yedic Sinan Yavuz

Cherkessia.net, 10 Haziran2014


Bu haber toplam 3257 defa okundu.


Wotey

Ahahov gibi niceleri vardır sesi duyulmayan duyurulamayan.

11 Haziran 2014 Çarşamba Saat 17:33
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net