Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ULUSLARARASI OLİMPİYAT KOMİTESİ BAŞKANI SAYIN JACQUES ROGGE’YE AÇIK MEKTUP
25 Eylül 2011 Pazar Saat 22:52

Çığlıklarımızı duymadınız!

Size herşeyi yeniden anlatmak istemiyoruz; Gerek Soçi ve Çerkes halkı üzerine; gerekse de Soçi’de Olimpiyat Oyunları düzenlemenin olimpiyat ruhuna ters olduğu konusunda yeterince bilgi sahibi olduğunuzdan eminiz.

Bu nedenle sizlere sadece duygu ve düşüncelerimizi bir kez daha kısaca iletmek istiyoruz:

Soçi, “Tarihi Çerkesya”nın başkenti, bugün tarih sahnesinden silinmek istenen bir halkın onuru ve geleceğidir. O topraklarda hala namusumuz, özgürlüğümüz ve geleceğimiz için Rusya İmparatorluğuna karşı kahramanca savaşmış atalarımızın kemikleri ve ruhları yatmaktadır.

Şimdi bu topraklarda olimpiyat oyunları düzenlemek bir halkın onurunu ve en temel insan haklarını ayaklar altına almak demek olduğu gibi; Olimpiyat ilkelerinizin “olimpiyatların amacı, insanlık onurunu koruyarak toplumsal barışı destekleme perspektifiyle sporu insanoğlunun hizmetine sunmaktır” şeklinde özetlediğiniz ikinci maddesi ile de çelişir.

Rusya, olimpiyatları bahane ederek topraklarımızı ve doğal güzelliklerimizi tahrip etmekle kalmamış; bu toprakların sahibi olduğumuzu ve Çerkesya’daki varlığımızı inkar etmenin, son kalıntıları da yoketmenin ve tarihi gerçekleri çarpıtmanın bir aracı olarak kullanmıştır.

Bizim Çerkesya’da ve onun tarihi başkenti Soçi’deki varlığımızı reddetmek ve “Çerkesler orada hiç yaşamadılar” demek, “Çerkesler orada hiç yaşamayacaklar” demektir. Halbuki biz herkesten önce orada doğduk, herkesten çok o topraklarda yaşadık ve herkesten çok o topraklarda hakkımız var.

Bunların hiçbirine sesiniz çıkmadı ve çığlıklarımıza ne yazık ki kulaklarınızı kapadınız.

Sayın Rogge,

Biz Çerkesler onuruna düşkün bir halkız; tarih boyunca onurumuz için yaşadık, onurumuz için savaştık ve onurumuz için öldük. Şimdi onurumuzun böyle ayaklar altına alınmasını ve sizlerin buna seyirci kalmanızı asla unutmayacak; bu olimpiyatların geleceğimizi yok etmenin bir aracı haline getirilmesini eli kolu bağlı oturarak seyretmeyeceğiz.

Bunu bilmenizi istiyor ve sizleri karşılamaya hazırlanıyoruz!

Buyrun gelin...

Saygılarımızla.

Cherkessia.net
26 Eylül 2011

***

Değerli okurlarımız,

Soçi’de olimpiyatların düzenleniyor ve bizim taleplerimizin gözardı ediliyor olmasına seyirci kalamayız.

İlgili kurumları bu konuda duyarlı kılmak ve uyarmak için tavrımızı göstermeliyiz.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Sayın Rogge’ye yazdığımız bu mektubu herkesin aşağıdaki adrese göndermesini istiyor, kampanyaya tanıdığımız herkesi katmaya; sesimizi ve tepkimizi tüm dünyada örgütlemeye çağırıyoruz.

Jacques Rogge

Address Château de Vidy
Case postale 356
1001 Lausanne
Switzerland

Telefon                  : 0041 21 621 61 11
Fax                        : 0041 21 621 62 16

Maillerinizi www.olympic.org adresinden sağ üst köşedeki mail kutusunu tıklayarak gönderebilirsiniz.

Herşey Çerkesya İçin!

Herşey Geleceğimiz İçin!


Bu haber toplam 4359 defa okundu.


huajır

Mail'in bir kez değil,herkesin her internete girdikce ve bir kaç kez gönderilmesi daha doğru olacaktır...eylemin olabildiğince geniş bir kitleye ve tüm akraba ,eş dostun katılımını sağlamak için, duyurulması da çok önemli!

saygılarımla

27 Eylül 2011 Salı Saat 01:01
Talebe

Arkadaslar,

medıa bölümüne girince orada bır presse adresi var. Oradan gönderilebiliyor.
Bir de Facebook sayfaları var.
http://www.facebook.com/olympicgames

Buraya da gönderebilirsiniz.

Ben ikisine de gönderdim, oluyor.

Saygılar

26 Eylül 2011 Pazartesi Saat 21:01
gubj

merhaba, sağ üst köşede yer alan mail göndermek için değil, mail ile tavsiye etmek için ve https://secure.registration.olympic.org/en/faq/ask-question adresi iletişim sayfası, ancak o da 100 karakterden fazlasını almıyor. o nedenle direk bir mail adresi verirseniz daha sağlıklı olur (mu) ?

26 Eylül 2011 Pazartesi Saat 20:59
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net