Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 MAYIS DÜNYA EMEKÇİLERİ GÜNÜ ve BİZ!
01 Mayıs 2012 Salı Saat 20:03

Bir 1 Mayıs Günü geldi ve yine bütün dünyada işçiler-emekçiler sokaklara çıkacak, birlik ve dayanışma içerisinde olduklarını dünyaya duyuracaklar.

Dünya Öğretmenler Günü, Dünya Kadınlar Günü, Dünya Emekçileri Günü  ... gibi günlerde toplumsal grupların hiç  olmazsa senede birgün çeşitli etkinliklerle kendi aralarında dayanışma göstermeleri ve isteklerini veya özlemlerini dünyaya duyurmaları hem güzel hem de demokrasinin gereğidir.  

Dünya, üzerinde yaşayanların kendilerini özgürce ifade edebilmeleri ve bunun önündeki engellerin kaldırılması ile daha güzel ve daha yaşanılır olacaktır. 

Çerkes halkı haksızlığa uğramış, ezilen bir halktır ve aynı durumda olan herkesle dayanışma içerisinde olmalı; böylesi günlerde düzenlenecek demokratik etkinliklere katılmalıdır. Ama bizim sorunumuzun “ulusal sorun” olduğunu unutmadan! 

Bizler Çerkesya Yurtseverleri olarak Çerkes Ulusunu bölecek, birbirine düşürecek, anavatanında uluslaşma perspektifini karartacak veya halkımızın değer (-ön) yargılarına çarpacak bir içeriğe veya etkinliğe hareket olarak destek vermeyeceğiz, ama ulusumuzun bütün mesleki-toplumsal gruplarının ve örgütlenmelerinin düşüncelerini veya taleplerini özgürce dile getirme haklarının olduğuna inanıyoruz.  

Bu çerçevede, başta Çerkes olmak üzere tüm dünya emekçilerinin “1 Mayıs Dünya Emekçi Günü”nü  kutlar, etkinliklere katılacak insanlarımıza ve kurumlarımıza başarılar dileriz. 

Çerkesya Yurtseverleri 


Bu haber toplam 3323 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net