Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 - 25 MAYIS “ÇERKES SOYKIRIMI VE SÜRGÜNܔNÜ ANMA HAFTASI!
17 Mart 2013 Pazar Saat 21:01

21 Mayıs 2013, “Çerkes Soykırım ve Sürgünü”nün; Rusya İmparatorluğu’nun Çerkesya’yı yokettiğini dünyaya ilan ettiği ve askerlerinin, özgürlük savaşında hayatlarını kaybeden atalarımızın cesetleri üzerinde, SOÇİ’de, “zafer merasimi” düzenledikleri günün 149. Yıldönümü.

Tarihimizin en kara ve bu “en kara günümüzde”, yine SOÇİ’de düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’ndan önceki son Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nü anma günü yani!

Bütün duyarlı Çerkeslerin, bütün kurumlarımızın ve gruplarımızın, şimdiden bu önemli güne hazırlandıklarından eminiz. Ama Çerkes halkının bu önemli günde, dünya kamuoyunun karşısına tek vücut olarak çıkması gerekmez mi? Çerkes halkının birliği önemsiz mi?

Bütün kurumlarımıza, gruplarımıza, derneklerimize ve tek tek duyarlı herkese çağrımızı yineliyoruz:

Çerkes Halkının tarihi öneme sahip bu gününde birlik olmalı, birlikte yürümeli ve birlikte haykırmalıyız sloganlarımızı...

Ama kimse hayal kurmamalı, kimse kendisinin Çerkes halkını ve çıkarlarını temsil ettiğini, yüzde yüz bir kesinlikle iddaa etmemelidir. Bunu ve hangi yolun doğru olduğunu zaman gösterecektir.

Biz, Çerkesya Yurtseverleri, hiç olmazsa ulusal günlerimizde, birlik olmak, “Çerkes Halkının Eylem ve Güç Birliği”ni yaratmak istiyoruz!

Ama birlik “biz düzenliyoruz, gelin katılın!” demekle olmaz. Çünkü, kimse siyasi iradesini bir başkasının hizmetine sunmaz.

Gelin, bir “21 Mayıs Organizasyon Komitesi” kuralım...

Gelin, 18-25 Mayıs tarihlerini “Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nü Anma Haftası” ilan edelim... ve bu hafta boyunca herşeyi birlikte örgütleyelim!

Bu fırsatı kaçırmayalım!

Çerkesya Yurtseverleri Kurucu Meclisi

16 Mart 2013


Bu haber toplam 5557 defa okundu.


CANDEMİR (KAYSERİ)

Kısmen hajebiyin yazdıklarına parelel düşünüyorum bende. Geçen senede 21 mayıs eylem komitesi kurulsun isteyenler sizdiniz ama yalnız bırakılmıştınız yurtseverler olarak. Gerçi öyle yalnızlık dostlar başına ben istanbula gelememiştim ama eylem videolarından istiklal caddesindeki yeşil denizini görmüştüm. hemde polis kameralarından canlı olarak internetde. Yaptığınız çağrılar belki doğru arkadaşlar ama bazılarıda sizin birlik çağrılarınızı acizliğe yorarsa şaşırmayın. Öyle yandan çarklı çoook insan var biliyorsunuz. Worepsav Adıger.
Wuzınshave..

21 Mart 2013 Perşembe Saat 21:03
Hajebiy

Yurtsever arkadaşlar boşuna kendinizi yoruyorsunuz.
Bende istanbulda oturuyorum gaziosmanpaşa tarafında. Derneklerede sürekli gider gelirim ayırmadan. Hatta geçen sene İKKD de yapılan ilk toplantıya gelmiştim bende. ÇY bir çok arkadaşla gelmiş ve yine '21 mayıs organizasyon komitesi' kurulsun her yapıdan birer ikişer temsilcinin olacağı diye en mantıklı öneriyi yapmışlardı ama sonuç ne oldu?
Tıpış tıpış KF peşine takıldı derneklerin çoğu. Bir siz iradenizi kimseye teslim etmediniz. Bence iyide yaptınız. Çerkesya bayrağı nasıl taşınır cümle aleme gösterdiniz. Ben iki yürüyüşde de vardım. Diğeri festival gibiydi sizinki çerkes milletini temsildi.
Sizin aranızda değilim şimdilik çünkü sizlerinde bazı eleştirdiğim yanlarınız var. Şimdi sırası değil başka zaman yazarım ama bu çağrıyı görünce yazmadan edemedim.
Bu senede olacak olanı size söyleyeyim,
KAFFED samsuna gideceği için bağlı dernekleri birlik çağrısı yapın diye sıkıştıracak kimse kalmıyor.
KF nun peşine takılacak olan cenah geçen seneden zaten belli.
Geriye çerkesya bayrağı altında yürümeyi isteyenler ve siz kalıyorsunuz.

Birde +1 diyelim bende bu sene çerkesya sancağının altında yürüyeceğim.

19 Mart 2013 Salı Saat 23:19
Semir Ceylan

Yurtseverler daha ne yapsın? Bu çağrılara kulak vermeyen örgütlenmeler halkımızca dışlanmalıdır.

18 Mart 2013 Pazartesi Saat 01:26
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net