Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BORİS NEMTSOV'UN ÖLDÜRÜLMESİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!
25 Şubat 2015 Çarşamba Saat 23:32

Rusya Federasyonun da cesur bir muhalif lider, demokrat, insan hakları savunucusu Boris Nemtsov dün gece uğradığı bir saldırı sonucu öldürüldü. İktidar, cinayetin kendilerine karşı provokasyon amacıyla işlendiğine dair hükümlerini aceleyle açıkladı. 

Oysa son yıllarda özellikle Kırım'ın ilhakı ve Ukrayna'ya yapılan askeri müdahale ile körüklenen ırkçılık, karşıt görüşleri 5.kol faaliyetleri olarak nitelemekte ve vatan hainliğiyle suçlamaktaydı. 

Boris Nemtsov, ''Nord-Ost'' ve ''Beslan'' terör eylemlerinin zanlısının Vladimir Putin olduğunu her yerde açıkça deklare ediyordu. Ukrayna'ya yapılan askeri müdahalenin , yaratılan ekonomik krizin suçunun Putin ve çevresinde olduğunu söylüyordu. En son 10 Şubat'ta bir arkadaşına Putin'in kendisini öldürtebileceğinden bahsetmişti. 

Rusya'da muhalifler bir süredir sokak ortasında öldürülüyor. Rus şehirlerinde iktidarı arkasına alan oligark çetelerin faili meçhul cinayetlerle Kafkasyalıları öldürmeleri ise artık kanıksanmış ve normal sayılmakta.

Kafkasya'da ise cinayetler organize operasyonlar çerçevesinde işleniyor. Bunların arkasında, dışarıda gözünü emperyal hırslar bürümüş, içeride ise iktidardan düşme korkusuyla hareket eden baskıcı bürokrat-oligark düzeni var.

Boris Nemtsov, Çerkesya'nın son başkenti Soçi'de doğmuş, Çerkesyanın ve Kafkasyanın özelliklerini de karakterinde barındıran, Rusya'nın yiğit bir evladıydı. 

Korkusuz, neşeli, sorunların çözümü için herkesle konuşabilen bu demokrat muhalifi saygıyla anıyor, öldürülmesini ve öldürülmesine neden olanları şiddetle kınıyoruz! 

 

Çerkesya Yurtseverleri

Cherkessia.net, 28 Şubat 2015


Bu haber toplam 2657 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net