Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oda TV, Gerçek Gündem ve HaberVer.me Haber Sitelerine Tekzip Duyurusu!
16 Şubat 2020 Pazar Saat 14:52
 
Fotoğraf açıklaması yok.
 
Oda TV, Gerçek Gündem ve HaberVer.me Haber Sitelerine Tekzip Duyurusu! 
 
 
Oda TV, Gerçek Gündem ve HaberVer.me haber sitelerinin, Rusya Federasyonu büyükelçisi Aleksey Yerhov'un Sputnik ajansına verdiği röportajı haber yaparken "Çerkeslerin Hedefinde Rus Elçisi Var" şeklinde provokatif başlıklar attıkları görülmüştür.
 
 
 
 
 
Bu başlıkların esasen "Rusya büyükelçisinin hedefinde Çerkesler var" şeklinde olması daha isabetli olurdu, ki Rusya büyükelçisinin İdlip ile ilgili bir konuşmada konuyu Çerkeslere getirmesi, kendisinin hedefinde Çerkeslerin olduğunu alenen gösteriyor. Bu tarih bükücüsü büyük elçinin ifadeleri görmezden gelinerek, Çerkeslerin büyükelçiye verdiği tepkileri "Çerkeslerin Hedefinde Rus elçisi var" diye başlığa taşımak, kasıtlı provokatif bir ifadedir.
 
 
Çerkesler 150 yılı geçkin süredir bu ülkenin vatandaşı olarak yaşarken, Türkiye'deki Rus diplomatları ve memurları asla hedef almamışlardır.
 
 
Çerkes kültüründe ve karakterinde olmayan ama tam tersine bay Yerhov'un temsil ettiği devlet mekanizmasının geleneklerinde "Rusya'da yönetime ve nerede olursa olsun, Rus devletinin uygulamalarına muhalif olan kişileri ve toplumları hedef almak" anlayışı maalesef vardır.
 
 
Zaten kendisi de, Suriye ile ilgili olarak Sputnik'e verdiği röportajda ani bir manevrayla Çerkesler konusunu açarak, Çerkeslerin bizzat temsil ettiği mekanizmanın hedefinde olduğunu ikrar etmiştir.
 
 
Hal böyle iken Oda TV, Gerçek Gündem ve HaberVer. me sitelerinin attıkları başlıklar, Rusya büyükelçisinin Çerkesler aleyhine sarfetmiş olduğu iftira ve yalan dolu sözlerini meşrulaştırmak, büyükelçiyi masum ve mağdur göstermek çabasının ilanından başka bir şey değildir.
 
 
Çerkes halkı, saldırgan Rus Çarlığının emperyalist emellerine 101 yıllık destansı bir yurt savunması ile direniş göstermiş, gücü tükendikten sonra soykırıma uğramış ve özgürce yaşadığı binlerce yıllık ülkesinden ikinci bir soykırıma dönüşen sürgünle çıkarılmıştır.
 
 
Bu gerçeği, ahlak dışı olarak "yalan" ve "efsane" diye niteleyen Rus büyük elçisinin, kendilerince desteklendiğini izhar eden bir başlıkla haber yapmak, belki de Oda tv, Gerçek Gündem ve HaberVer. me gibi sitelerin yayın kurullarının Moskova sevgisinden olabilir.
 
 
Bu röportajda asıl sorun şudur:
 
Konu esasen Çerkesler değil, doğrudan Türkiye'nin güvenliği meselesidir. Bir sömürge valisi edasıyla pişkince, yalan dolu, açıklama yapan Rusya büyükelçisidir.
 
 
Bu durum Oda tv, Gerçek Gündem ve HaberVer. me siteleri için yeteri kadar önemli olmasa gerek ki, sadece Çerkeslerle ilgili bölüme, üstelik attıkları provakatif bir başlıkla odaklanmışlardır.
 
 
Büyükelçi Yerhov, açıkça İdlip konusunda Türkiyeyi hedef alıyor fakat bu haber sitelerinin provokatif, iştahlı başlıkları nedense Çerkesler oluyor?
 
 
Son olarak;
 
İlgili haber başlıkları, Rusya büyükelçisinin sözlerine demokrasi ölçülerinde itiraz haklarını kullanarak mukabele eden Çerkes halkı tarafından asla kabul edilemez!
 
 
Bu art niyetli provakatif başlıkları atan Oda tv, Gerçek Gündem ve HaberVer. me sitelerini büyük bir fitnenin ve iftiranın aparatı oldukları için derhal ilgili başlıklarını ''tekzip'' etmeye çağırıyoruz!
 
 
Çerkes halkına ve Çerkes dostlarına saygıyla duyururuz.
 
 
Not: A. Yerhov'un açıklamalarına karşı yayınladığımız yazı için tıklayınız: http://cherkessia.net/bakisacimiz.php?id=3427
 
 
16 Şubat 2020
 
Cherkessia.net Yayın Kurulu- Çerkesya Yurtseverleri

Bu haber toplam 3574 defa okundu.


davut oklu

2345 kişi tarafından (ben okuduğumda bu kadardı) okunmuş bir yazıda hiç mi ruhen etkilenen olmadı,
Yazıya katılmak için "beğen" kısmına dokunulmadı,
Oda tv, Gerçek Gündem ve HaberVer.me gibi soykırımcı rusların kurduğu sitelerle ırk, din mezhep siyaset kaşıyarak insanlar arasında kin ve husumetten doğan kanla beslenen vampir ruhluların ekmeğine yağ sürdün, beğenmedi isen yorum yap doğrusunu senden okuyayım,
not:kgb nin de dikkatine sunulur. (ismim gerçektir maillerinizi beklerim)

13 Mart 2020 Cuma Saat 20:51
ADMİN 1

HaberVer.me internet sitesi tekzip yazımızın ardından ilgili haberini kaldırmıştır.

https://www.haberver.me/cerkeslerin-hedefinde-rus-elcisi-var-haberi/

29 Şubat 2020 Cumartesi Saat 22:30
Tıkue Hayrettin Turan

Çerkeslerin hedefinde olan sonuna kadar varlıklarını korumak için çalışmak, geçmişlerine ve tarihi topraklarına sahip çıkmak buna engel olanlarla mücadele etmek.

20 Şubat 2020 Perşembe Saat 22:07
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net