Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
159.Yılında Çerkes Soykırımı ve Söyleyeceklerimiz!
21 Mayıs 2023 Pazar Saat 19:27
2012 Mayıs ayında açılışı yapılan Çerkes soykırımı anıtı. Gürcistan / Anaklia. 
 
Çerkes halkı 159 yıl önce, Rusya emperyalizmi tarafından tarihi topraklarından soykırıma uğratılarak sürgün edildi!
 
 
Çerkes Soykırımı ve Sürgünü'nün, 159. yıldönümünde Rusya Ukrayna topraklarını, daha önce  Çerkesya topraklarına yaptığı gibi, bir seneyi aşan bir işgal sürecini sürdürüyor!
 
 
Kremlin aklı tıpkı 159 yıl önceki gibi, savaşı, etnik temizliği, soykırımı tercih ediyor!
 
 
Enerji kartı ile dünyanın geri kalanına şantaj uygulamak isteyen Rusya, Ukrayna işgalini sindirmeyen uluslararası sivil toplumdan dışlanmıştır!
 
 
Egemen bir devlet olan Ukrayna'nun masum ve sivil halkının Rusya tarafından kasıtlı olarak etnik temizliğe ve soykırıma tabi tutulması, şehirlerin yıkılması, Çerkes halkının 159. yıl once tecrübe ettiği bir trajedidir! 
 
 
21. yüzyılda Rusya'nın, modern dünyanın gözleri önünde aynı suçları işlemeye devam etmesi, uluslararası toplumun Rusya'nın diğer suçlarına da odaklanmasına neden olmuştur! 
 
 
Gürcistan, Çerkes halkının dostu olduğunu göstermiş, Çerkes Soykırımını resmi olarak 2011 Mayıs ayında tanımıştır!
 
 
Bununla da yetinmemiş Tiflis'te ''Çerkes Kültür Merkezi'' açmış, onlarca uluslararası bilimsel toplantıya ev sahipliği yapmaktadır!
 
 
ÇKM nin Tiflisteki  binasının önündeki gönderde Gürcü ve Çerkes bayrağı birarada dalgalanmaktadır!
 
 
Yakın zamanda Çerkes yapılanması olarak hayata geçen Birleşik Çerkesya Konseyi'nin, Çerkes Soykırımı'nı uluslararası topluma ve ülke parlamentolarına tanıtma girişimlerini takdir ediyoruz!
 
 
Zira Çerkesya Yurtseverlerinin, 2010 sonrası politik hatlarının temel argümanı olan '' Dünya Parlamentolarında Çerkes Soykırımının tanınması''  için aksiyon alan Çerkes yapılanmalarını önemsiyor ve destekliyoruz!.
 
 
Küresel Çerkes dünyasının Birleşik Çerkesya Konseyinin çalışmalarını takip etmesi önemlidir.  https://www.united-circassia.org/ru
 
 
Birleşik Çerkesya Konseyi'nin başvurusuyla ''Doğu Türkistan Cumhuriyeti Sürgün Hükümeti'' 17 Mayıs'ta Çerkes Soykırımını Tanımıştır. http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=7856
 
 
Ukrayna'nın ve Uluslararası toplumun diğer üyelerinin de Çerkes Soykırımı'nı resmi olarak tanıyacaklarından şüphemiz yoktur!
 
 
Rusya günümüzde Çerkes Sorunu'nu dile getiren kişilere karşı NATO, Batı, Amerika Birleşik Devletleri gibi gerekçelerle ekstremist damgası vurarak  21 Mayıs'ı soykırım gündeminden düşürmeye çalışıyor!
 
 
Bu algı yönetimi uluslararası Çerkes toplumunun nezdinde bir kez daha imha olmuştur!
 
 
Dünyanın dört bir yanına dağılmış Çerkes halkının ulusal kimliği, zayıf bir kimlik değildir!
 
 
50 farklı ülkede yaşayan, modern dünyaya kendi ulusal kimliğini unutmadan entegre olmuş Çerkeslerin, kendi topraklarını, bayraklarını ve devletleri Çerkesya'yı unutmamaları Rusya için halâ bir kâbustur!
 
 
İnanıyoruz ve biliyoruz ki, Çerkesya (Adıge Xeku) kendi toprakları üzerinde yeniden var olacaktır! 
 
 
Bu tarihi ve coğrafi bir zorunluluktur!
 
 
 
Yaşasın Çerkes Halkı, Yaşasın Çerkesya!
 
 
Çerkesya Yurtseverleri/ Cherkessia. net Yayın Kurulu.
 
21 Mayıs 2023
 
***
 
Геноцид черкесов в свой 159-й день рождения и у нас слова что мы буду скажем!
 
Bir bir veya daha fazla kişi ve anıt görseli olabilir
 
Памятник статуя Геноцида черкесов, открытый в мае 2011 года в Грузия/Анаклия 
 
 
Черкесский народ был изгнан со своих исторических земель русским империализмом 159 лет назад путем геноцида!
 
 
В 159-ю годовщину геноцида и изгнания черкесов Россия продолжает более чем годичный процесс оккупации, как и раньше на территории Украины!
 
 
Кремлевский разум предпочитает войну, этнические чистки, геноцид, как и 159 лет назад!
 
 
Россия, которая хочет шантажировать остальной мир своей энергетической картой, исключена из международного гражданского общества, которое не переваривает украинскую оккупацию!
 
 
Намеренная этническая чистка и геноцид невинного и гражданского населения Украины, которая является суверенным государством, со стороны России, разрушение городов - это трагедия, пережитая черкесским народом 159 лет назад!
 
 
Тот факт, что Россия продолжает совершать одни и те же преступления в 21 веке на глазах у современного мира, заставил международное сообщество обратить внимание на другие преступления России!
 
 
Грузия показала, что является другом черкесского народа и официально признала Геноцид черкесов в мае 2011 года!
 
 
Его (Грузия) это не удовлетворило, он открыл в Тбилиси «Черкесский культурный центр» и проводит десятки международных научных встреч!
 
 
На площади перед тбилисским зданием ЦКМ вместе развеваются грузинский и черкесский флаги!
 
 
Мы ценим усилия Совет Объединенной Черкесии, недавно созданного как Черкесская организация, по представлению о Геноциде черкесов международному сообществу и парламентам стран!
 
 
Потому что мы заботимся и поддерживаем черкесские организации, которые выступают за «признание Геноцида черкесов в мировых парламентах», что является основным аргументом политической линии черкесских патриотов после 2010 года!.
 
 
Для глобального черкесского мира важно следить за работой Советой Объединенной Черкесии https://www.united-circassia.org/ru
 
 
После того, как Советой Объединенной Черкесии обратился к нему с официальным заявлением, «Правительство изгнания Восточно-Туркестанской Республики» 17 мая признало Геноцид черкесов.  http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=7856
 
 
Мы не сомневаемся, что Украина и другие члены международного тоже сообщества официально признают Геноцид черкесов!
 
 
Сегодня Россия пытается снять 21 мая с повестки дня геноцида, поставив клеймо экстремистов на тех, кто озвучивает черкесский вопрос на таких основаниях, как НАТО, Запад и США!
 
 
Это управление восприятием в очередной раз было разрушено в глазах международной черкесской общественности!
 
 
Национальная идентичность рассеянного по миру черкесского народа - идентичность не слабая!
 
 
Для России до сих пор кошмар, что черкесы, живущие в 50 разных странах и интегрировавшиеся в современный мир, не забывая своей национальной идентичности, не забывают свои земли, флаги и государственную Черкесию!
 
 
Мы верим и знаем, что Черкесия (Адыгэ Хэку) снова будет существовать на своих землях!
 
 
Это историко-географический обязательный пункт!
 
 
Да здравствует черкесский народ, да здравствует Черкесия!
 
 
Патриоты Черкесии/ Редколлегия Cherkessia.net.

21 мая 2023 г.


Bu haber toplam 2645 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net